Wpis z mikrobloga

W tym przypadku TEN język robi coś cudownego, nie każdy. Widzisz różnicę?


@Polejmnie: Nie musisz w to wierzyć. To jest opinia jakiegoś randomowego redaktora. Warto mieć dystans do takich rzeczy.
Gdyby wierzyć wszystkim nagłówkom, to człowiek by wpadł w jakiś "meltdown".
Chyba, że skupiasz się tylko na jednym wydawnictwie i go pilnujesz. Wtedy idzie żyć, tylko co to za życie.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: cholera, jestem tak blisko wymyślenia do tego wpisu żartu o Ukraińcach, tak blisko, ten żart gdzieś tam jest, coś o tym że zaczynasz rozumieć zwolenników putina, jak rozumiesz co mówią Ukraińcy, czy cos. No kuwa, ten żart gdzieś tam jest, ale nie wymyślę no :/
  • Odpowiedz
@Polejmnie: wy zdajecie się nie rozumieć jak działa i wygląda dziennikarstwo. Takie artykuły są opisem zjawiska socjologicznego. Ludzie zaczynają się uczyć ukraińskiego, programowania, inwestować w kurniki inwestycyjne - dziennikarze to wyłapują i piszą o tym artykuł. Tyle. Nie ma magicznej #!$%@? agendy obliczonej na depopulację narodu polskiego.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: tak, TEN język jest bardzo blisko spokrewniony z polskim. Pokazuje jak oba ewoluowały, można odkryć nowe znaczenia polskich słów, skąd się wywodzą. Bardziej świadomie używać polskiego.

Polecam artykuł bo go nie czytałeś a na pewno nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: najśmieniejsze jest to że sami Ukraincy w wielu przypadkach nie znają Ukraińskiego xD, tzn często rozumieją ale mówić nie potrafią. To samo z Białorusinami którzy nie znają Białoruskiego.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: A przeczytałeś? Z czym się nie zgadzasz tam? Pamietam nawet (choć już sprzed roku), ale całkiem sensowny artykuł, jak Cię językowe sprawy interesuja. No chyba, że interesuje cię tylko mówienie ukraina bad, no to może lepiej tiktoki mentzena się sprawdza.
  • Odpowiedz
@Polejmnie:

W tym przypadku TEN język robi coś cudownego, nie każdy. Widzisz różnicę?


Bo to język słowiański, bardzo blisko spokrewniony z Polskim. Ucząc się ukraińskiego uczysz się jednocześnie polskiego. Zaczynasz rozumieć skąd pewne słowa pochodzą, jak dokładnie działa nasza gramatyka, nagle rozumiesz znacznie bardziej inne języki słowiańskie (bo rozumiesz lepiej skąd biorą się nasze słowa i jakie mogą mieć alternatywy w innych językach słowiańskich) i tak dalej....
  • Odpowiedz