Wpis z mikrobloga

Paradox Onucy
Krzyczmy o wolyniu, wypominajmy Ukraincom bandere, wyzywajmy ich od wszystkiego co najgorsze, bo wolyn i gloryfikuja mordercow, wiadomo nasi wrogowie itp.

Kiedy Polska probuje budowac polski soft power na Ukrainie poprzez zapewnienie Ukraincom wyksztalcenia w Polsce, co pomoze im uswiadomic ich o naszych krzywdach, nauczyc ich historii, zblizyc ich do naszej kultury by nas szanowali i budowac im wiezi do naszego kraju to nagle zle, hur dur szkoda pieniedzy, czemu U K R Y dostaja dotacje na studia w Polsce aaaaa faszyzm!

I tak zle i tak nie dobrze, a wiadomo o co chodzi. O sklocenie obu nacji i zapobieganiu budowania wplywow Polski na Ukrainie i polskiego soft powera.

Dlatego tak nienawidze onuc, bo udaja Polakow, a w rzeczywistosci sa antypolskimi kolaborantami kremla, ktorzy jedynie czynia szkode wizerunkowi Polski na arenie miedzynarodowej, tyle.

Az sie przypomina jak onuce zaatakowaly studentke z Ukrainy w Polsce tylko dlatego, ze jest Ukrainka kilka miesiecy temu. Czysty przyklad jak szkodliwi tacy ludzie sa.

  • 38
@BayzedMan: to dałeś popis, jakie studia skończyłeś? Na ścisłych zapewne masz powrót na uczelni do ukraińskich zbrodni. I wytłumacz mi z jakiej racji oni mają nas nie szanować i co zmienia w tym utrzymywanie kolejnych osób na koszt podatnika? Dajmy im to będą nas szanować, fuck logic.
Czemu kolejne pieniądze mają trafić do jakiś obcych ludzi, zamiast do Polaków (gdzie te stypendia w takich wysokościach dla Polaków?).
@Login_na_wykopie2: Na studiach masz rozne kursy jakie mozesz sobie wybrac, mozesz porozmawiac z ludzmi, masz biblioteke, rozne materialy, kolka studenckie, stowarzyszenia. To wszystko w skali makro sie sumuje i poprawia nasze relacje z sasiadem.
Taki czlowiek znajac jezyk polski bedzie mial dostep do materialow jakich nie mial wczesniej, do polskiej kultury itp.

A czemu nie maja miec jakis stypendi w Polsce? Powiedz mi, w kraju gdzie sasin potrafi wywalic 70 mln
@BayzedMan: Wcześniej nikt nie chciał nawet z nami rozmawiać z tamtych stron, stanowili tylko dla nas problem, lepiej się zrobiło bo coś potrzebują. Mimo to nawet przeprosić i wypłacić polskim rodzina odszkodowań za śmierć 2 Polaków. (poczytaj o przypadkowych rakietach Mijane na teretorium Chin jak już tagujesz geopolityka).
O szkolnictwie wyższym nie będę z tobą dyskutował bo widzę, że nie masz na ten temat żadnego pojęcia.
Nie rozumiem twojej argumentacji o
Nie rozumiem twojej argumentacji o stypendium (na tej samej uczelni, przy tych samych warunkach) dla Ukraincow, nie wiem jak możesz próbować mi tłumaczyć że im się należy a Polskim studenta nie.


@Login_na_wykopie2: Nic takiego nie powiedzialem.
Zakladacie, ze jak ktos mowi ze warto oplacic studentom ze wschodu studia to mowi jednoczesnie, zeby polskim zabrac. xDD
To jest wlasnie klamstwo, liczba studentow spadla o okolo 40%, mamy w budzecie na szkolnictwo mnostwo
@BayzedMan:
Według Ciebie to mamy mnóstwo pieniędzy na wszystko, a Niemcy nam zazdroszczą bogactwa.
w Polskim interesie narodowym jest najpierw zadbać o dobro Polaków, z czego powinieneś sobie zdawać sprawę, studentów nie brakuje tylko przez demografię, ale także dlatego że wzrosły wielokrotnie koszty życia, wynajmu mieszkania(akademiki pozajmowane i opłacone dla Ukraincow) , ceny żywności i rachunków, przez co wielu ludzi nie stać.
Studentów z obcych państw na polskich uczelniach uwierz mi