Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
@quizonmyface: To jest abstrakcyjne, że osoba, która poświęca swój czas i tworzy za darmo, musi się tu tłumaczyć. I jeszcze ci gość bezczelnie pisze, że masz skorzystać z usług prawnika:

Trzeba było poczytać, albo pogadać z prawnikiem.


To już nawet nie pro bono, tylko z połykiem trzeba brać? Ma tworzyć, dostosowywać się do niezapowiedzianych i błędnie zakomunikowanych zmian, wynajmować prawnika, podpisywać NDA i za free testować? Coś jeszcze ma ci cukiereczki
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Nie rozumiem co Cie tak bulwersuje. Prowadzenie działalności łączy się z różnymi aspektami. Jednym z nich są kwestie prawne. To samo się tyczy działalności z których nie czerpie się korzyści. Gość jeśli jest specjalistą, to jego godzina jest pewnie warta 150-200zł. Jeśli pracuje za darmo to ładuje w ten portal w #!$%@? kasy. Ponosi koszty. To jest to samo co jakby wydał na prawnika. Dodatkowo mógł skorzystać z darmowej pomocy
Pomijam tutaj Twoje podejście do całej sprawy, które jest bardzo nie profesjonalne, bo nikt od Ciebie nie może wymagać profesjonalizmu gdy robisz coś za darmo dla dobra społeczności.


@neonn: rozwiń proszę co masz na myśli, jestem ciekawy feedbacku być może kiedyś będę pisał podobna wiadomość i będę w stanie zrobić to lepiej

ofc zdaje sobie sprawe z faila jaki popelnilem nie cenzurujac numeru i adresu a__s
@AnonimoweMirkoWyznania: coz za brak profesjonalizmu osob odpowiedzialnych za rozow serwisu. Publiczne API i rozszerzenia tworzone za darmo przez tworcow a ci debile kaza podpisywac NDA zeby dostac dostep do nowej wersji xD

@m__b czy ktos za ta amatorke odpowie, czy ktos w ogole w tej firmie za cos odpowiada? Jakbym byl wlascicielem takiej firmy to bylbym bardzo zaniepokojonym na co moje pieniadze ida. Inwestorzy powinni o tym zostac poinformowani.
@neonn: w NDA nie było niczego strasznego, nie wiem czy mówienie o tym co było w NDA łamie NDA? xD Jeśli tak to najogólniej jak potrafię - no generalnie było kilka punktów standardowych dla tego typu umów po prostu. Umowa nie miała żadnych kruczków ani niczego co by wychodziło poza potrzebne ramy takiej umowy, kontakt z ekipą był ok, dostęp dostałem też bez zwłoki.