Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
Ujawienie Ci tych informacji poskutkowałoby tym że byś rozgłosił je na wykopie, informację o wyłączeniu api 2 oraz sposobie działania api 3 można by powiązać z pracami które ostatnio zostały przeprowadzone i nie było by niespodzianki


@aarahon: pyszczku, ale wiesz, że API, jeśli ma działać poprawnie i spełniać swoją rolę, to nie powinno być utajnione, jeśli mowa oczywiście o portalu ze śmiesznymi obrazkami i administracją. A o wyłączeniu API i tak
@Klopsztanga:

NDA było po to byś nie wrzucał screenów nowego wykopu w internet.

Największą ironią jest tutaj to, że może jakby nie to NDA, i by te screeny wyciekły(po co w ogóle robić wielką tajemnicę z nowego wyglądu portalu nie mam pojęcia xD) to by był feedback od userów, że to gówno jest i by coś poprawili, a tak to cóż xD Potestowali w kółeczku wzajemnej adoracji, olali głosy krytyczne i
pyszczku, ale wiesz, że API, jeśli ma działać poprawnie i spełniać swoją rolę, to nie powinno być utajnione,


@bregath: jest dostępne dla tych co potrafią z niego korzystać, AMW nie potrafili skoro posunęli się do ujawniania prywatnych danych pracowników wykopu.

Mogli API v2 nie wyłączać, po prostu.


@bregath: jeśli tak rakowy profil jak AMW znikł dzięki temu to ja się podpisuje za tym że to była dobra decyzja.
Ujawienie Ci tych informacji poskutkowałoby tym że byś rozgłosił je na wykopie

to założenie pod tezę

informację o wyłączeniu api 2 oraz sposobie działania api 3 można by powiązać z pracami które ostatnio zostały przeprowadzone i nie było by niespodzianki.


w jaki sposob mozna powiazac te informacje? wiadomym bylo ze pracuja nad v3, co szkodziloby jakby napisali ze wraz z wydaniem v3 poprzednia wersja api przestanie dzialac?

jeśli tak rakowy profil jak
To jest totalny absurd, że ubili wszystkie dodatki z dnia na dzień bez uprzedzenia, a twórca musi się z czegokolwiek tutaj tłumaczyć.

Przecież proponowaliśmy przejście na nowe API, o co chodzi? A kto nie skorzysta z propozycji to go odłączymy ale wcześniej mu tego nie powiemy bo po co? Problem z głowy i cyk, pora na csa. Żałosne.

Jeszcze przywoływanie tej propozycji API v3 jako alibi we wpisie z "przeprosinami", który jest
Pobierz NonServiam- - To jest totalny absurd, że ubili wszystkie dodatki z dnia na dzień bez ...
źródło: beka-z-biauka
to założenie pod tezę


@sokytsinolop: oparte na faktach. Przykro mi.

ale wiesz ze masz czarnaliste?


@sokytsinolop: tak. Dla tych których nie chcę oglądać. Jednak na czarnąlistę nie wrzucałem profili i tagów które były szkodliwe - je trzeba było prostować.
@quizonmyface: Współczuję, że wylało się na Ciebie tyle frustracji przy próbie obiektywnego podejścia do sprawy.
Sam uważam, że to co zrobił wykop z nową wersją to jakiś nieśmieszny żart i będzie wielokrotnie wypominane w świecie IT jako przykład CZEGO NIE ROBIĆ. Nie można jednak na fali niezadowolenia tracić obiektywności i w tym przypadku moim zdaniem większość winy jednak leży po stronie deva AMW, a cała historia tutaj przedstawiona z perspektywy AMW
jak na faktach jak nigdy zdarzenie które przytoczyłeś nie miało miejsca, bo nie podpisałem NDA.


@sokytsinolop: dokładnie. Wtedy można byłoby pociągnąć Cię do odpowiedzialności.

A numer Ani udostępniłem przez nieumyślnie


@sokytsinolop: aaa, to zmienia postać rzeczy. Chciałeś zamieścić inny obrazek i przez przypadek bądź błąd wstawiłeś ten, tak?

Może jutro wyłączą API v3 i włączą v4?


@szynall: pewnie wtajemniczonych w api 3 poinformują o tym, op nie chciał być
@MrGreeneye: dużo tu w dyskusji emocji, błędów poznawczych a z tym ciężko polemizować. Większość wynika z manipulacji w oryginalnych postach AMW i zmanipulowanej narracji. Szkoda, bo zepsuło AMW tym swoją markę

Ja tam sobie lubię podyskutować, a po reakcjach widzę, kiedy za bardzo #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam napisałeś, o prostowaniu "szkodliwych"


@NonServiam-: nie pisałem o "szkodliwych" tylko o szkodliwych. A szkodliwość to nie czystość. Równie dobrze mógłbym napisać o twoich "mądrościach" ale już nie chce mi się ciebie poprawiać.

i sam już nie rozumiesz co piszesz.


@NonServiam-: Ty nie rozumiesz co piszesz skodo dla Ciebie szkodliwość to to samo co czystość. Polecam słownik języka polskiego żebyś przeczytał co oba słowa oznaczają choć w tym wypadku nie
Ależ założenie jest poprawne i wpis wyżej potwierdza. Przecież tak to działa prawda?


@szynall: nie wiem do czego się odnosisz. Jeśli nie odnosisz się wprost to cytuj.
: jeśli tak rakowy profil jak AMW znikł dzięki temu to ja się podpisuje za tym że to była dobra decyzja.


@aarahon: no tak, bo Tobie się nie podobało, więc musi być zlikwidowane, bo Ty tak chcesz :)
Nie ma to jak zamknąć API i wysadzić w powietrze wszystkie wypokowe apki. Outstanding move!

pewnie wtajemniczonych w api 3 poinformują o tym, op nie chciał być wtajemniczony.


@aarahon: nie poinformują, jeśli