Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: Nie wiem co tam było wykorzystywane w AMW, pewnie na luzie można było utrzymać wsteczną kompatybilność, ale do tego potrzeba jakiegoś minimum poszanowania dla społeczności.
  • Odpowiedz
@sokytsinolop
jej stopka tak samo profesjonalna, jak nowy wykop ( ͡º ͜ʖ͡º)
ujawnianie prywatnej korespondencji nie jest dobrym pomyslem, bez zgody strony, ktorej maile udostepniasz miej to na uwadze
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: To jest rocket science. Aby dać teraz np. na mirko dwa najwyżej plusowane komentarze trzeba by wykonać takie fikołki jak sortowanie po stronie serwera, parę linijek w javascript i aktualizację .hide w CSS. Więc sam rozumiesz.
  • Odpowiedz
@magnat32: odnośnie udostępniana maili. No i co z tego? Pójdą z nim do sądu o to? To już by było totalne PRowe samobójstwo :D

Dobrze ze opublikował :)
  • Odpowiedz
@kakagonzalez: Nie poszedłby, bo jaki frajer podpisuje NDA jak coś robi hobbystycznie dla ludzi w necie. Podpisałbyś umowę z karą finansową przed wrzuceniem piątaka do kubełka WOŚP? XD
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: aha, czyli KLAMALES ze sie z toba nie kontaktowali? Fajnie


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: w czym dokladnie, prosze zacytuj moje klamstwo
@jedyny_wolny_login: przeciez nie dzialaja
@umcumcumcbejbe: siema
@kakagonzalez: pewnie nie, zbyt duze ryzyko. nie podpisalbym NDA bo przeciez kadzy i tak sie domysla co w apiv3 bedzie (bo docsy z tego co wiem dalej nie sa dostepne), zreszta uwazam ze dostep do takich rzeczy powinien byc jak najbardziej ulatwiony,
  • Odpowiedz
Jezu, ludzie atakujący gościa który NIE MUSIAŁ ROBIĆ NIC bo jest tylko użytkownikiem i prowadził projekt wyłącznie jako gest dobrej woli na portalu pełnym zdałnionej moderacji xD
JAK ŚMIEĆ ŚMIAŁ ŚMIEĆ NIE INTERESOWAĆ SIE WYSTARCZAJĄCO PROJEKTEM KTÓRY ROBI Z WŁASNEJ INICJATYWY NON PROFIT
Wykopki, najbardziej świadoma społeczność w internecie
  • Odpowiedz
Numer telefonu służbowego do pani Steckiej widać na zrzucie z drugiego komentarza, może ktoś zadzwoni po komentarz w przedmiotowym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iwasawa: Sory ale co ty za idiotyzmy piszesz

Gość zrobił i utrzymywał aplikację za frajer, gdzie poważne portale w takich sytuacjach albo wykupują taką aplikację i ją wdrażają natywnie, albo starają się jak najmniej robić twórcy pod górkę (tak NDA i wywalanie starego api w kosmos to jest robienie W CHU pod górkę)

Masz pretensje że zdawkowo odpisywał? Skąd wiesz w jakiej był sytuacji, pewnie miał to w pompie i bardzo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Nie wierzę, że wykopki mają do Ciebie pretensje o to że nie chciałeś poświęcać swojego wolnego czasu na testowanie tego gówna xD

Poza tym nigdzie nie zostałeś poinformowany, że zostanie wyłączone API v2.

A jakby tego było mało, to co oni myśleli? Że od tak dołączysz sobie do beta testów pod klauzulą NDA i na nowo będziesz przepisywał apkę pod API v3 za frajer? XD
  • Odpowiedz
@kakagonzalez:
To dostawca API zapewnia jego poprawne działanie. W jego interesie leży należyte zabezpieczenie.
Porządny dostawca API zapewnia do niego dokumentację. Jeśli nie robisz dedykowanej strony, to chociaż korzystasz z narzędzi takich jak open api (patrz swagger) - wtedy cały kontrakt api (czyli co można wykonać i w jaki sposób) jest automatycznie generowany.
To w interesie wykopu leży dostarczanie jak najlepszego API. Dlaczego? Bo ludzie wtedy tworzą narzędzia, które urozmaicają ich
  • Odpowiedz
będąc świadomym, że nie rozmawiam z Google i nie wszystko musi być zrobione zgodnie ze sztuką


@Iwasawa: no i tu można zakończyć dyskusję. Po to jest API, żeby nie bawić w wymianę maili. Masz zdefiniowany interfejs, dokumentację i nic poza kluczem nie potrzebujesz. Wystawienie API to nie jest żadna magia. Zobacz jak to wygląda w serwisie na "h". Zupełnie inna bajka. Jeśli według Ciebie jest ok, że trzeba prosić o jakieś
  • Odpowiedz