Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@420_3
Mogą mieć sojuszników i partnerów handlowych, a jak nie będą współpracować, to zostanie im pooootężna gospodarka Rosji i kilku innych reżimów, które tak bardzo lubią.
  • Odpowiedz
@ArtBrut: być może się mylę ale Niemcy są głownie eksporterami dóbr a co jest im najbardziej potrzebne to surowce energetyczne i metaliczne. Czy nie korzystniej dla Niemieckiej gospodarki jest mieć dostęp do taniej energii i kontynuować eksport nawet do krajów nieprzyjaznych?

Patrząc przez ten pryzmat osobiście mogę uznać że kanclerz Scholz działa na korzyść Niemieckiej gospodarki.
  • Odpowiedz
@420_3: Mhm korzyścią jest brak straty wizerunkowej. Straty wizerunkowe w tak kluczowych momentach to odpływ łatwych pieniędzy, płaszcz ochronny USA. Niemcy dużo zawdzięczają Amerykanie, i tak jak oni nie musza dbać o wygląd przed nami, to przed krajem którym ma swoje wojsko u nich i jest ich gwarantem to już bardziej.
  • Odpowiedz
@420_3: Nie do końca, bo w perspektywie układu berlin-moskwa, putin liczył na pewną wasalizacje Niemiec, przynajmniej jeśli chodzi o wywierania wpływów na polityke (co w sumie się działo przez lata) w Niemczech i przez Niemcy na UE. Vide nord streamy, uzależnienie się od węglowodorów z rosji, i wygaszanie elektrowni jądrowych. Oczywiście teraz to raczej nie do zrobienia po opadnięciu masek, braku kompletnej wiarygodności rosji nawet dla najbardziej prorosyjskich niemieckich polityków (czy
  • Odpowiedz
@Smarek37: robię w grafice i czasem trafiam na projekt, który sprawia że myślę "kuźwa, że też na to nie wpadłem". Póki co Wprost już dwukrotnie to u mnie wywołał :)
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade
Dziś dadzą kilka, a jeśli nie to za parę miesięcy trzeba będzie dać dużo więcej. Obecnie już Ukraina otrzymuje takie dostawy, jakie na początku byłyby w ogóle nie do pomyślenia, być może gdyby wcześniej tyle dostawali nie doszłoby do obecnej eskalacji.
  • Odpowiedz
jakie korzyści mogą odnieść Niemcy z przekazania czołgów Ukrainie?


@420_3: pokazanie swoim wschodnim sojusznikom, w tym Polsce, ze Niemcy moga byc gwarantem ich bezpieczenstwa. A tak robia cos odwrotnego.
  • Odpowiedz
jakie korzyści mogą odnieść Niemcy z przekazania czołgów Ukrainie?


@420_3: pobudzenie ich zaszusznej zbrojeniówki, przekazane leopardy trzeba będzie uzupełnić w wielu armiach.
  • Odpowiedz