Wpis z mikrobloga

via Android
  • 16
Szwajcarska gazeta Neue Zürcher Zeitung:

W tle niemieckie źródła branżowe twierdzą, że Stany Zjednoczone oferują używane czołgi z własnych zapasów jako zamiennik i długoterminowe partnerstwo przemysłowe każdemu krajowi, który mógłby dostarczyć czołgi Leopard 2 na Ukrainę.
  • Odpowiedz
za co dostaniemy abransy, za które zapłacimy z góry + potem koszty przeglądów za granicą\


@borostwor: Warto pamiętać że wersja M1A1 jest wspierana do 2030 tak więc zapłacimy jeszcze kilka miliardów za modernizacje tych czołgów no chyba że je zezłomujemy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Mnie bardziej zastanawia sens brania większej ilości Abramsów, skoro mamy kupić tyle K2. Domysły zostawiam wam i polskiemu przemysłowi.
  • Odpowiedz
Mnie bardziej zastanawia sens brania większej ilości Abramsów, skoro mamy kupić tyle K2. Domysły zostawiam wam i polskiemu przemysłowi.


@ArtBrut: Bo się skończy na Abramsach plus na K2 i K9. Produkcja K2PL i K9PL w Polsce zostanie najpewniej uwalona i skończymy z tym co kupimy z półki. xD
  • Odpowiedz
czyli z czołgami K2 których opancerzenie nie nadaje się do naszych warunków xD


@dzangyl: Ej nie spełniało warunków kilka lat temu. Teraz zmniejszymy wymagania i już będzie super czołgiem. Brak izolowanego magazynu amunicji też już nie jest problemem. Wystawimy nowych zawodników w konkurencji latających wież czołgowych.
  • Odpowiedz
@Koniasz: hyundai proponuje nam inne rozwiązanie, K2 ma mieć zamiast jednego składu amunicji w podwoziu dwa mniejsze izolowane. To tylko od naszych orłów zalezy czy wybiorą nowa duzo bezpieczniejsza wersje czołgu
  • Odpowiedz
W Polsce jest budowane pierwsze centrum serwisowe


@ArtBrut: Będzie można zarabiać na serwisie czołgów sąsiadów + będziemy mogli także serwisować ukraińskie Leopardy - ja tu widzę same plusy dla polskiej gospodarki.
  • Odpowiedz