Wpis z mikrobloga

Gdyby nie nasze skuteczne akcje w wykonaniu Dudy, Morawieckiego i Błaszczaka systematycznie prowadzone od początku wojny to Ukrainy już by mogło nie być. Przyczyniliśmy się do zmiany historii i mamy udział w pisaniu jej na nowo. Jakże to inna rola od tej w której przeważnie znajdowaliśmy się podczas naszych burzliwych dziejów gdy to inni pisali historię nad naszymi głowami a my mogliśmy się bezradnie przyglądać.

Niemcy dali na początku 5 tys starych hełmów. Reszta z UE też taka jakaś niemrawa była. Nasi jeździli namawiali żeby pomóc Ukrainie. Opozycja gardłowała że jak to Patrioty na Ukrainę że to nie możliwe. Itd itp. A Patrioty już prawdopodobnie dotarły na Ukrainę. Zielenski powiedział w jednym z wywiadów że Polska zrobiła dla Ukrainy więcej niż mogliby oczekiwać Ukraińcy.
Teraz okazuje się że znów za nami poszli inni i przekazują swoje nowoczesne czołgi.
Rozwijają się dostawy coraz lepszej broni. Można? Można.
Tusk by siedział i czekał na ruch Niemców. Jestem o tym 100% przekonany. A eksperci w TVN usprawiedliwialiby dlaczego to mądra decyzja i straszyli atomowym Putinem.

"Reznikow: Przełom możliwy dzięki Polsce

Według Reznikowa porozumienie w sprawie szkoleń zostało osiągnięte dzięki inicjatywom "czołgowym" Polski w sprawie Leopadrów i Wielkiej Brytanii w sprawie "Challengerów".
Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty we Lwowie oznajmił, że Polska przekaże Ukrainie kompanię Leopardów II. Oznacza to, że w ręce Kijowa trafi 14 czołgów. 
Śladem Polski poszła Finlandia, która również jest gotowa przerzucić na front ukraiński część swoich pojazdów. Jest szansa, że do koalicji międzynarodowej dołączą też inne państwa. 
Do Ukrainy mają trafić też m.in. Challengery z Wielkiej Brytanii, a według doniesień medialnych Francja rozważa przesłanie sowich czołgów Leclerc.


https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-reznikow-mowi-o-przelomie-ukraincy-beda-szkolic-sie-na-czolg,nId,6548660

#ukraina #polska #wojna #europa #geopolityka
  • 43
@peszek_leszek:

Tak tak, bo na TVN-enie powiedzieli że kanapek na dworcu zabrakło. Ale powiedz mi kto zorganizował pociągi jak była fala uchodzców, kto organizował noclegi. Dzięki komu ukrainskie dzieci mogły iść do szkół a ich matki otrzymać wsparcie finansowe, opiekę medyczną itd. My jako Polacy stanęliśmy na wysokości zadania i to było piękne. Ale mówienie że rząd nic nie robił to bzdury.
@ery78: cudowne.
Co prawda to najgorszy rząd po '89 i rozwalił państwo do cna, robi wały na miliardy i okrada polaków codziennie ale w jednej sprawie zachował się jak trzeba, więc poszczujmy na opozycje, bo napewno by czekała na Niemcy, dowodem na to przekaz TVP.

Nie mój drogi, rząd się tak zachował bo cały naród pamiętał "ruski mir" i rozumiał że naszą racją stanu jest zatrzymanie kacapów.
Gdyby nie to, pisiory
@peszek_leszek
wyszło tak że cywile pomagali cywilom, te wszystkie zrzutki, wolontariatu, harcerze mniejsze organizacje. A Rząd brał się za pomoc wojskową, słał zaopatrzenie, broń, specjalistyczny sprzęt.
Według mnie wyszło lepie,j niż każdy się spodziewał, cywile i rząd stanęli na wysokości zadania tak jak to powinno wyglądać w demokratycznym państwie.
@ery78: Noclegi zostały zorganizowane przez prywatne firmy i osoby. Po kilku tygodniach w końcu włączyło się państwo. Szkoły organizowały samorządy i tu Cię zaskoczę- ale pierwsza zaproponowała to Warszawa i dopiero potem wzorem poszły inne miasta. Opieka medyczna przez pierwsze tygodnie to była wola samych pracowników, wiem, bo sama brałam w tym udział. Dużo ludzi pobrało urlopy u siebie w pracy, by pomóc przy granicy. Dopiero po kilku tygodniach włączyło się
@peszek_leszek:

Nie pisałem że Tusk by nie pomógł w sensie humanitarnym bo każdy rząd coś by coś robił jak ci stoi kilka mln uchodźców pod granicą. Mi chodziło o to że nie robiłby takiej akcji jak PIS aby jeździć po całej UE i namawiać do wysyłania uzbrojenia, a potem coraz lepszego, i lepszego i ciągle to robią. Zresztą nie gadamy żeby pogadać tylko sami jesteśmy w czołówce wysyłania ciężkiego uzbrojenia więc
@zielonykszak:

Akcja z zalewem kolorowych uchodźców z Białorusi to było jedno z działań hybrydowych przygotowujących do wojny na Ukrainie a mających na celu wprowadzenie w Polsce zamętu,chaosu, skłócenia społeczeństwa, obciążenia służb i budżetu obsługą nachodzców
Gdyby nie twarda postawa PIS-u od początku, fama że można bez większych problemów wejść od UE przez polską granicę rozniosła by się momentalnie od Nigerię przez bliski wschód do Pakistanu i Bangladeszu. Bez zdecydowanych działań mielibyśmy
@zielonykszak: Kryzys migracyjny został #!$%@? jak tylko mógł być. Od imigrantów służby specjalne nie dowiedziały się niczego, skąd są, kto ich finansuje, co tu robią, zero prześwietlenia, nie zeskanowali ich twarzy, odcisków do bazy danych żeby go można było łatwo złapać gdyby próbował zrobić to samo na innej granicy, z innym państwem.
No ogólnie, cała wiedza została zmarnowana i #!$%@? bo PiS #!$%@? służby specjalne do kosza, z wiadomych powodów.

Jak