Wpis z mikrobloga

Dlaczego serki wiejskie jednej firmy są taką zbitą masą jak zwykły twaróg, a innej firmy to praktycznie granulki sera pływające w płynie?


@Rabarbarowe_sny: A z jakiej firmy jest taki serek wiejski podobny do twarogu? Ja się w Polsce z takim nie spotkałem. Może to nie serek wiejski, twarożki też są w takich opakowaniach.
Mieszkam w Holandii i tu właśnie mają takie dziadowskie Cottage Cheese, w ogóle nie ma śmietanki i bardziej
@stivenus: Też się z tym spotkałem, o ile dobrze pamiętam to w biedronce są dwa rodzaje serka wiejskiego jeden chyba jest z piątnicy to jest w granulkach a ten drugi tańszy był właśnie taki zbity ale nazwy za diabła nie pamiętam.
@Rabarbarowe_sny
Gęsta konsystencja i paskudny smak wynika ze złego przechowywania i często się takie zdarzają niezależnie od marki. Trzeba robić tak, że bierzesz serek i nim machasz lekko, i słuchasz, czy stukają granulki, czy serek jest zbitą breją.
Ja tak robię i biorę po prostu ten, który nie jest zbity bo taki jest ochydy. Zazwyczaj te biedronkowe/lidlowe są dobre i nie ma sensu przepłacać za np jakąś piątnice.