Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie jestem pierwsza dobę po przeszczepie włosów w Turcji.

Cały proces przebiegł sprawnie, chociaż zabieg trwał 8h i byłem po nim wykończony fizycznie..

Wg certyfikatu przeszczepili 4500 graftow (wg lekarza mam świetny obszar dawczy).
Nawet dziewczyna która robiła zdjęcia bardzo się przykładała mówiąc ze będę miał super efekt.

Możecie zadawać pytania odpowiem na „goraco” :)

#przeszczep #przeszczepwlosow #lysienie #turcja
  • 133
@Serniczek_Szatana: w moim przypadku różnica była 16k Turcja vs 42k Polska (12 zł za graft). Trzeba też wziąć pod uwagę, że tam to jest masówka, najlepszy sprzęt, kliniki wyglądają jak nowoczesne muzea. W mojej klinice było bodajże 8 przeszczepów naraz, każdy miał swój 5 osobowy team - osobni ludzie do wyciągania graftów, osobni do liczenia, osobni do wszczepiania. Wątpie, że w Polsce mają aż takie doświadczenie (nawet jeśli tu jest podobnie
@flito: pare pytań.
zdecydowałeś się na to bo łysiałeś albo miałeś coraz większe zakola?
czy te nowe włosy są bardzo wrażliwe i czy będą one też wypadać?
skąd oni biorą nowe włosy?
czy zabieg boli i jest długi?
czy ten zabieg może się nie udać/włosy nie przyjąć?
pozdro
@Serniczek_Szatana: Nie wiem jak z włosami, ale pewnie podobnie, ale Turasy to najlepsi specjaliści jeśli chodzi o plastykę. Czy chcesz operacje nosa, piersi, włosów, jedziesz do Turcji. Wiadomo że są lepsi i gorsi, ale ogólnie wszyscy jeżdżą tam, to nie tak że jest taniej, bo nie zawsze jest, jeżdżą tam wszyscy, niemcy, amerykanie, brytyjczycy. Chcesz sobie zooperować nos, jedziesz do specjalisty który operuje tylko nosy, i to tylko w takim kształcie
@flito: Bierz fina. Bez tego zaczniesz tracić resztę włosów. Pooglądaj sobie filmiki innych typów którzy po przeszczepie nie brali fina i skończyli goląc się na łyso. Jak duży masz donor ogólnie?
@flito
nie brałeś minoxidilu i finasterydu? Mi trycholoszka powiedziała że nie ma sensu robić przeszczepu bez rocznej kuracji mino+fina, bo te nowe włosy będą słabo rosnąć i przy okazji więcej graftów będzie konieczne
@flito: strasznie mi działają na nerwy takie pytania typu "po co to robiłeś, zamiast sie #!$%@?ć na łyso", szczególnie jak już jest po sprawie. xD Niby nie szkodzi zapytać, ale i tak mnie to #!$%@?, jak jest w takiej sugestywnej formie, że to była zła decyzja. xD

Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie super, trzymam kciuki i good job, że zawalczyłeś o włosy. :)
@flito poczekaj aż się wszystko zagoi, odrost zacznie się od 3 miesiąca. Do 3 miesiące wszystko co przeszczepione wypadnie (tak w okolicy 2 miesiąca) i będziesz mieć miesiąc posuchy. Od 3 miesiąca będziesz szczęśliwszy z każdym dniem :D

Rada: idź do trychologa i przedstaw mu sytuację. Przepisze Tobie fina, który zapobiegnie łysieniu androgenowemu i odbuduje słabe włosy albo przywróci te, które wypadły niedawno. Fin jest super tani, tańszy niż ibuprom porównując ilość
Przeszczep 2380 EUR


@flito: coś podejrzanie tanio, znajomy płacił €15.000 w Stambule sporo lat temu i to było chyba u dr Koray, nawet w tych tanich klinikach kosztowało to w okolicach €5000, kuzyn mi z rok temu opowiadał że jego znajomy zrobił przeszczep za 10-20k zł i słabo to wyszło