Wpis z mikrobloga

#wykop #css

Też napisałam własną wersję userstylu dla wykopu. https://userstyles.world/style/8184/wykop-orange-fix
u mnie:
- poprawione kolory na odcienie szarości w większości miejsc (TODO:powiadomienia, ramka aktywnego edytora, hover na profilu)
- kwadratowe brzegi (TODO: profil użytkownika, obrazek, cytat, kod na mirko)
- pokolorowane nicki pulsujących
- pomarańczowa belka u góry
- jest kompaktory
- kontrast według WCAG zachowany wszędzie z wyjątkiem bordowego nicka i białego na pomarańczowej belce - nie powinno męczyć oczu
- wyrównałam przyciski edytora (WTF - przycisk z dodaniem obrazka był ręcznie podniesiony o dwa piksele) i dodałam im ramki
- naprawiłam scrollbar
- paski po boku wpisu mają pełną długość - IMO czytelniej
- pozbyłam się kolorowania co drugiego komentarza, zmieszało IMO czytelność.
- zwiększyłam spójność graficzną GUI, szczególnie ramek - możliwe że nadal jakieś przegapiłam

mam nadzieję że @tentin_quarantino nie ma mi za złe że robię mu właśnie konkurencję. Chciałam trochę inaczej to rozwiązać.

Jeśli ktoś ma ochotę protestować - zapraszam! jeśli ktoś na ochotę podebrać kawałki mojego wytworu, też zapraszam. Z góry mówię że nie jestem frontendem a QA, robiłam trochę na ślepo. xD ale chyba nie wyszło źle.
Pobierz Axoi - #wykop #css 

Też napisałam własną wersję userstylu dla wykopu. https://userst...
źródło: Screenshot 2023-01-19 at 21-49-31 #pokazkota #kitku #calico #Szpulka Kurcze ale ona urosła. Niedługo b... (@Axoi)
  • 16
Po zobaczeniu tego miałem "pewnie dziewczyna", no i w sumie się nie myliłem.
Ale z kolei, niby dziewczyny powinny bardziej potrafić w kolor, modę, wygląd.
A tu po prostu wszystko na pomarańczowo nicki, paski, przyciski.
Normalnie w tej chwili to już bardziej jestem zdziwiony/zszokowany, że wszystkie a[href] i buttony nie są pomarańczowe...

Ale no co kto lubi. Może komuś się spodoba.
@MaMiX: Ano dziewczyna. Lubię pomarańczowy, mniej oczy bolą - głównie dlatego że to optymalny kolor dla ludzi mających światłowstręt. xD

W suuuuuumie może zrobię konfigurowalny kolor główny. Ale nie wiem czy mi się chce.
@Axoi: Przecież pomarańczowy jest jaśniejszy i bardziej jaskrawy.
Tło zresztą też.

Jak oczy bolą, to może warto pomyśleć nad obniżeniem jasności ekranu lub odsłonieniu zasłon, lub zapaleniu światła.
Bo zazwyczaj raz na jakiś czas bolały oczy głównie w nocy i kiedyś albo jak kalibrowałem ekran lub jak chciałem się przyzwyczaić to niższej jasności, by w grach przestawić monitor na bardziej ostry tryb, który mocno ściemniał ekran.
No i się okazało, że
@MaMiX: nie chodzi o jasność tylko o długości fal - celowo powiedzialam że dotyczy to światłowstrętu - to trochę inny rodzaj bólu oczu niż ten od za jasnego ekranu, z zupelnie innym stojacym za tym mechanizmem. I tak, pomarańcz tu pomaga - jest przeciwieństwem tego co najmocniej wywołuje światłowstręt. Tak samo musze używać okularow o pomarańczowych szkłach zeby byc w stanie komfortowo wyjść na zewnatrz w dzień albo siedzieć w normalnie,
@Axoi: A że pewnie głównie niebieskie itp., a no to przesrane.
Ale no to, zamiast robić motywy, to może lepiej tryb nocny/czytania.
No chyba że robisz tylko dlatego, że robisz tylko na stronach, na których siedzisz dużo czasu.

No i tak poza tym chyba na biały składają się RGB, czyli także z niebieskiego, więc teoretycznie napisy też powinny być bardziej w pomarańczowym kierunku.
@MaMiX: Ano. Mimo że okulary filtrują mi jakieś 97% 480nm (ta najgorsza...) to nowy nocny wykopu był bolesny. :<

Motywy po prostu lubię robić, nauczę się zwykle czegoś przy okazji. No i nie lubię trybów "czytania" a nowy nocny wykopu to żart. No i faktycznie dobrze wnioskujesz że napisy powinny być zabarwione, ale okulary mi wszystko "zabarwiają" w tamtą stronę tak czy siak. xD "Przed" w większości miejsc miałam je zabarwione
@Axoi: O kurcze, jeśli dobrze myślę, to te" 97% 480nm" to naprawdę mega żółt. Właściwie to teraz spojrzałem na google, bo myślałem, że przy takim % to byłyby aż pomarańczowe tak jak fotce niżej, ale no najwyraźniej nie aż tak :)

Ja mam korekcyjne z filtrem, bo powiedziałem, że często przed PC siedzę, to mi takie polecili.
Ale no nwm ile %, google twierdzi:
absorpcja UVA: 100%
absorpcja UVB: 100%

Ale
Pobierz MaMiX - @Axoi: O kurcze, jeśli dobrze myślę, to te" 97% 480nm" to naprawdę mega żółt....
źródło: okulary-pomaranczowe
@MaMiX: tak, dokładnie taki kolor jak opisujesz. Te do komputera blokuja uva i uvb ale puszczają światło widzialne w większości - moje też blokują niemal całe widzialne wlasnie do 480nm. Nie widze w ogole fioletowego, i dużej część niebieskiego. Tak jak meksykański filtr na amerykańskich filmach.

Wyrabiam sobie drugie bez zmian kolorów żeby w nich rysować, ale... Na stałe jednak nosze kolorowe, poświęcenie kolorów i niebieskiego nieba dla takiego komfortu jest
Pobierz Axoi - @MaMiX: tak, dokładnie taki kolor jak opisujesz. Te do komputera blokuja uva i...
źródło: Screen_Shot_2019-06-19_at_1.40.20_PM
@MaMiX: a z resztą. Zrobilam im zdjęcie właśnie. pomarańczowy reflex bo wynralam do tego antyreflex "eye drive" - tez dodatkowo blokuje mocniej tamten koniec spektrum kolorów. I pasuje wizualnie. XD oolor chyba profesjonalnie nazywa się amber, bursztynowy. Taki pomarańczowo żółty no.

Swoja droga wizualnie mi się bardzo podobają - wyglądam przez nie trochę jak alternatywka ale to tylkl dodatkowy profit.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to osobom bez
Pobierz Axoi - @MaMiX: a z resztą. Zrobilam im zdjęcie właśnie. pomarańczowy reflex bo wynral...
źródło: F0665E3A-2651-4EB0-BDD5-A5D7A150D7BC
@Axoi: No właśnie widziałem, że te moje to chyba tylko do 400nm blokują, więc no tych 80nm brak i no tam głównie ten wspomniany fiolet i niebieski.
Wyglądają jak takie kolorowe okularki na lato :)

Pewnie fajnie by było mieć taki meksykański filtr raz na jakiś czas dla urozmaicenia, ale no przez większość czasu to trochę lipa.
A po zdjęciu to pewnie niebo itp. znowu by sprawiały wow wrażenie.

Raczej jak
@MaMiX: no kosztowały prawie dwa tysiące (duża wada wzroku + brawienie i jakieś 700 za oprawki bo mi się podobały. Ale to bardzo specjalistyczne szkła, i tak myślałam że wyjdzie drożej.
@Axoi: No właśnie :) Ja za swoje okulary oprawka + szkła dałem z 700zł.
A i tak myślałem, że sporo i że scamują ludzi, ale ktoś napisał, że niby te oprawki to zwykle nie są ze zwykłego plastiku, tylko acetatu czy coś, że niby wytrzymalsze, giętsze czy coś, a szkiełka jak googlowalem to no z 500zł+ czy coś wychodziły. Więc no.

Gdyby moje miały kosztować 2k to bym się chyba zastanowił
A i jak zobaczyłem te 700zł to właśnie myślałem, że może z tytanu czy coś, ale nie sądziłem, że na oprawce będzie pisać.
I dopiero teraz przyjrzałem się w dużym powiększeniu i jest napisane "titanium", więc pewnie są z tytanu, jeśli to nie jest tylko jakaś marketingowa nazwa.
Pobierz MaMiX - A i jak zobaczyłem te 700zł to właśnie myślałem, że może z tytanu czy coś, al...
źródło: 2023-01-22 - 23.53.54 opera
@MaMiX: hm. 700 to w sumie minimum chyba takie z oprawkami, u mnie najtańsze możliwe szkła z moją wadą optyczną tyle kosztują, bez filtrów ani niczego. Okulary są drogie. :< I tak, te oprawki są tytanowe i miałam fantazję wziąć od Kodaka, polecam ich. xD z innych materiałów mają w normalnych cenach.

Co do nosków - takie twarde plastiki są okropne, ale używam silikonowych "poduszeczek", nie czuć ich zupełnie - elastyczność.