Wpis z mikrobloga

#lotnictwocywilne #samoloty #lotnisko #praca
Nie wiem czy dobrze taguje bo teraz ciężko poznac który tag jest odpowiedni.

Chciałbym zapytać jaka jest szansa na pracę związaną z pracą na lotnisku w Polsce? Jak to wygląda w praktyce. Dajmy na to coś na płycie lotniska, lub steward o ile mężczyzn do takiej pracy zatrudniają, czy bardziej jak w serialu zmiennicy co baba się za chłopa przebrała to tutaj odwrotnie :d trzeba by się za babę przebrać ;)

Oczywiście idealnie chciałbym być pilotem dużego samolotu, ale jest to poza moim zasięgiem finansowym, i wiek być może też już gra rolę.

Ogólnie nie chce do końca życia pracować w jednej pracy która jest średnia pod względem satysfakcji czy czegoś co się lubi i jakby zmieniać to na coś czego nie robiłbym z przymusu i zapewniało by to zarobki na poziomie aby stać było na wynajęcie mieszkania i zostawało ze 3K na resztę, czyli rachunki, życie i odkładanie czegoś. Czyli tak z 6K na rękę. stąd pomysł na lotnisko, bo lubię to i interesuje mnie to.

Nigdy wcześniej o tym nie myślałem bo u mnie w mieście jak otwierali lotnisko to na jedno stanowisko było po 4000 chętnych, a potem okazało się że pozatrudniali osoby po znajomości i aferka lekka z tego nawet była bo pisali w mediach. Pamiętam nawet CV wtedy złożyłem ale pozostało bez odpowiedzi.
Może teraz się trochę pozmieniało, i da się znaleźć i dostać taką pracę bez problemu jak się zrobi odpowiednie kursy? jeżeli tak to jakie? Czy lepiej zapomnieć o tym?
  • 2