Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #pis #po

Tak się zastanawiam - jesteście w stanie sobie wyobrazić, że 23 lutego 2022 roku zamiast PiSu u władzy w Polsce jest PO?
Każda decyzja byłaby konsultowana z Niemcami i realizowana wg. niemieckiej polityki.
Co by zrobiło NATO i Europa? Prawdopodbnie byliby bardziej neutralni i mniej pomocni Ukrainie.
Co zrobiłaby Ukraina? Być może już przestałaby walczyć, a Polska graniczyłaby z Rosją od wschodu.
Być może na granicy Polskiej odbywałyby się właśnie ćwiczenia wojskowe Rosji, a my w kraju mielibyśmy stan wojenny.
Jeden z niewielu plusów, że akurat PiS był u władzy, ale kurde... co by było jakby nie był?
  • 117
  • Odpowiedz
@Krisskow: idealne, ośmieszanie dyskutanta, bardzo dobra i skuteczna technika manipulacyjna. mógłbyś tu jeszcze wtrącić papieża i fur dojczland
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: ja ci powiem jak jest
w takiej sytuacji o ktorej ty piszesz rozbior polski jest realny w powiedzmy 2030
niemcy - prusy i zachod, ruskie - podlasie, przesmyk suwalski, lubelskie az do czech.

moze nawet by wyraznej granicy nie bylo tylko by byla strefa wplywow i granica jak w niemczech miedzy nrd/rfn... czyli bogata unia i biedna unia, jakies 2 wewnetrzne granice, gdzies z granica z polska jedna granica by
  • Odpowiedz
bez zagłębiania się w zbędnie szczegóły.


@Kononienko: jakie szczegoly typie? Nikt tak nie #!$%@? dyplomacje, polityke monetarna etc. jak polscy "czempjoni".
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: co to za #!$%@? xD
Od wojska masz MON i prezydenta, pod nimi generałów, nie partię, i jedzie się zgodnie z linią NATO w tym wypadku. Za pis #!$%@? nam wywiad i kontrwywiad, za peło ostatnio to zanim Komorowski był prezydentem to dla armii były złote lata jak nią współszefował.
Teraz wzieli jakichś tłuków i wojsko to trochę śmiech na sali, a prezydent konsultuje z krasnalem czy może podjąc decyzje
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: PO rządziło 8 lat, PIS rządzi 7 - każdy sobie może wnioski wyciągnąć sam, a ci co się na takie zarzutki łapią i tak wieku wyborczego w 2023 nie osiągną.

Pozdro, z fartem ***** ***
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam - jesteście w stanie sobie wyobrazić, że 23 lutego 2022 roku zamiast PiSu u władzy w Polsce jest PO?

Każda decyzja byłaby konsultowana z Niemcami i realizowana wg. niemieckiej polityki.

Co by zrobiło NATO i Europa? Prawdopodbnie byliby bardziej neutralni i mniej pomocni Ukrainie.

Co zrobiłaby Ukraina? Być może już przestałaby walczyć, a Polska graniczyłaby z Rosją od wschodu.

Być może na granicy Polskiej odbywałyby się właśnie ćwiczenia wojskowe
  • Odpowiedz
to bardzo prawdopodobny scenariusz ale nikt Ci tego na wykopie nie przyzna bo teraz akurat jest faza na krytykowanie PiSu bez zagłębiania się w zbędnie szczegóły.


@Kononienko: ciekawe dlaczego, jakieś pomysły?
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: to prawda. Sam przy tym byłem jak przegrał Ukrainę w karty. Stad pochodzi również słynny cytat: "give that man a slice of Ukraine". Wszyscy myślą że to mem a to Furdojczland tak krzyczał to Zełenskiego. Skąd to wiem? Bo byłem stołem na którym grali (przegrałem zakład). Długa historia. Na szczęście teraz rządzi Kaczyński i zrobi ze wszystkim porządek. Dajcie mu czas bo co to jest 8 lat... ( ͡°
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: przypominam tylko, że przez dobre kilka pierwszych tygodni wojny jakakolwiek pomoc udzielana uchodźcom to była oddolna akcja szarych Polek i Polaków, pod którą potem rząd się podpisał. No i obecnie też bym nie powiedział, że PiS działa jakoś stanowczo i z rozumem. Chwała im za to, że cały postsowiecki złom wypchnęli na Ukrainę i chcą teraz wysłać leopardy, ale warto pamiętać, że nawet jak rakiety spadły na nasze terytorium, to
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: problem z PO jest taki że wiele osób zapomina że to podobne oszołomy ale stoją po innej stronie politycznej xD.
Mnie ciekawi czy kiedy był kryzys na granicy białoruskiej to by przyjmowali to bydło
  • Odpowiedz