Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #pis #po

Tak się zastanawiam - jesteście w stanie sobie wyobrazić, że 23 lutego 2022 roku zamiast PiSu u władzy w Polsce jest PO?
Każda decyzja byłaby konsultowana z Niemcami i realizowana wg. niemieckiej polityki.
Co by zrobiło NATO i Europa? Prawdopodbnie byliby bardziej neutralni i mniej pomocni Ukrainie.
Co zrobiłaby Ukraina? Być może już przestałaby walczyć, a Polska graniczyłaby z Rosją od wschodu.
Być może na granicy Polskiej odbywałyby się właśnie ćwiczenia wojskowe Rosji, a my w kraju mielibyśmy stan wojenny.
Jeden z niewielu plusów, że akurat PiS był u władzy, ale kurde... co by było jakby nie był?
  • 117
@sayanek: Jest żle, że tyle ich przyjęli - nadal są znaczące różnice - PO chciało ich przyjąc i gwarantować im mieszkania oraz stałą miesięczną pensję do czasu aż się zaklimatyzują i mówiono rzeczy w stylu "no przecież 40 milionowy kraj jest w stanie utrzymać 8000 uchodzców". Ponadto wielu z tych "uchodzców" bylo wpuszczanych bez dokumentów czy jakiegokolwiek stwierdzenia tożsamości.
PiS owszem przyjął ich dużo - ale wszystko udokumentowane, legalnie i bez
@Nieuk15k: Ty sobie lepiej przypomnij jak przez #!$%@? miesiące wszystko co się działo w kwestii Ukrainy to było robione rękami zwykłych ludzi bez żadnej pomocy rzadu, sam jeździłem, masę kasy wpłaciłem, zero #!$%@? wszystkiego. PiS się zainteresował jak zobaczył że 90% chce pomagać. Gdyby nie Polacy to ten PiS zrobiłby w #!$%@? mniej, niż PO. Które jest mocno sprzężone z USA wiec Niemcy miałyby tu #!$%@? do gadania bo to jest
@Nieuk15k: Nie no jeszcze jakieś inne argumenty by się znalazły. Ale ogólnie wydaje mi się, że proniemieckość PO to taki trochę bullshit nakręcony przez PiS, coś jak fur deutchland, bo wiedzą, że niemieckość to czuły punkt Polaków i na tym można zbić polityczny kapitał.

PO jest przede wszystkim proeuropejskie, tak to bym ujął. A to, że najwiecej w UE do gadania mają Niemcy oraz oni są na wyższym levelu cywilizacyjnym, to
@Nieuk15k
Chyba chciałeś napisać czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić że 23 lutego 2022 zamiast Bidena jest Trump?

USA ostrzegało o możliwości wojny już wiele miesięcy wcześniej a PiS wtedy wolał zajmować się próba likwidacji tvn. W pierwszych miesiącach Tusk wielokrotnie krytykował niemiecką postawę no ale tego w tvpis nie powiedzą przecież.

Chyba że piszę do kolejnego multikonta Mateckiego po prostu