Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie zafiksowali się na ATACMS. Rakiety o większym zasięgu już niczego nie zmienią. Rosja ogarnęła się i nie robi już dużych składów amunicji. Ukraina dostała rakiety 150km od turcji. Zniszczyli jeden skład amunicji na krymie i tyle. To nie był gamechanger. Ukraina dużo bardziej potrzebuje zwykłej amunicji której brakuje i czołgów potrzebnych do stworzenia nowych jednostek pancernych. Samą piechotą ukraina nie pokona rosji.
#ukraina
kantek007 - Czemu ludzie zafiksowali się na ATACMS. Rakiety o większym zasięgu już ni...

źródło: comment_1673868284lXQZPOFp96ZxvYGWIUMz5w.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@kantek007: Nic nie wiadomo na temat rozmieszczenia składów amunicji na dystansie >150km. Rozproszenie składów na dystansie większym niż zasięg GMLRS to także spora niedogodność, która utrudni logistykę. Poza tym składy amunicji to nie jedyne cele dla takich pocisków: punkty dowodzenia, warsztaty naprawcze, węzły kolejowe, mosty, polowe lądowiska dla śmigłowców, koszary dla mobików. Można wymieniać bez końca.
  • Odpowiedz
@kantek007: rosja robi składy poza zasięgiem himermansów. Dodatkowo rakiety dalekiego zasięgu pozwalają na rażenie celów strategicznych np fabryk koszar bardzo dużych magazynów lotnisk itp.
  • Odpowiedz
@kantek007:Tak jeszcze dodam.
Rakiety TRLG-230 dostarczone Ukrainie maja zasięg 20-70km ale istnieje nowy wariant tej rakiety z zasięgiem 150km wiec możliwe że z tego wynika twoja pomyłka.
Jedyną bronią dalekiego zasięgu która posiada Ukraina to chyba tylko drony kamikaze ich własnej produkcji które są w testach
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Do tego to już raczej nie mają rakiet. Ukraińcy na poczatku mieli też kalibry itp. Ale wątpie aby nadal coś mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ukroboronprom, ukraiński państwowy koncern zbrojeniowy, poinformował właśnie o udanych testach drona kamikadze, który jeszcze w tym roku ma przejść próby w warunkach bojowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nasz sąsiad będzie dysponować uzbrojeniem zdolnym nawet do zaatakowania rosyjskiej stolicy
  • Odpowiedz
Czemu ludzie zafiksowali się na ATACMS.


@kantek007: Rosjanie odsunęli składy od linii frontu ale raczej dalej znajdują się w zasięgu atacams. Jakkolwiek zgadzam się co do pewnego zafiksowania bo atacams to dalej tylko 300 km i cele w granicach Ukrainy, podczas, gdy powinniśmy rozmawiać o tomahawkach i celach w granicach rosji. Kilka rakiet na każdą fabrykę zbrojeniową szybko by otrzeźwiło rosję.
  • Odpowiedz
@kantek007:

Ukraina dużo bardziej potrzebuje zwykłej amunicji której brakuje i czołgów potrzebnych do stworzenia nowych jednostek pancernych.

tak jak pan Cooper powiedział: najpierw artyleria, następnie amunicja 155mm do artylerii, potem dużo artylerii, a zaraz potem jeszcze więcej pocisków 155mm do artylerii.
  • Odpowiedz