Wpis z mikrobloga

@Rabusek: A to równie dobrze zapisując plik mogę zmienić jego rozszerzenie na .mp4 czy tam .jpg, bo to normalnie też działa, ale najczęściej nie zapisuję, tylko wysyłając film w polu nazwy wpisuję adres - wtedy automatycznie pobiera do folderu tmp i wysyła.
No i widzę, że to raczej do zapisywania obrazów, te mogę sobie skopiować i wkleić, a z największy problem jest z filmami
Pobierz Rzuku - @Rabusek: A to równie dobrze zapisując plik mogę zmienić jego rozszerzenie na...
źródło: comment_1673852054RZ0TCAPAGSX1Jw8Gtcae64.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ahiPL: bo w ten sposób tracisz jakość obrazka, już po pierwszym często jest fatalnie, jeśli robisz sceen nieco drobniejszego tekstu i wrzucasz na hosting, a jak ktoś zrobi screen screena to już koniec mistrzostw
o co chodzi?


@Erravi: O to, że google zaprojektował taki format zdjęć/obrazków jak .webp, który jest stworzony z myślą u używania go na stronach internetowych bo zajmuje mało miejsca i zdjęcia są lżejsze niż PNG czy JPEG dzięki czemu strony szybciej się ładują, są lżejsze.

Problem w tym, że sporo aplikacji np komunikatory czy innych gdzie wysyłasz obrazki nie obsługuje WEBP tylko nadal oczekuje PNG lub JPEG i przez to obrazek,
Jeszcze nikt nie dał takiej rady? Zamiast zapisywać obrazek wystarczy kliknąć PPM i kliknąć „Kopiuj grafikę”, a potem po prostu wkleić w rozmowę XD