Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko133
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

456

Doorośli z roczników 80. i 90., którzy grali w gry lepiej wychowują dzieci

Doorośli z roczników 80. i 90., którzy grali w gry lepiej wychowują dzieci

Psycholodzy przeanalizowali obecność gier wideo w życiu przeciętnego gracza, który wychowuje własne dzieci.

brednyk
brednyk
z
gry-online.pl
dodany: 21.04.2026, 14:49:47
  • #
    polska
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dzieci
  • #
    konsole
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (113)

najlepsze

Paolo100
Paolo100
Paolo100
21.04.2026, 16:22:30 via Wykop
  • 227
O ile je wgl maja....xD
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ErroL
ErroL
21.04.2026, 18:50:20 via Wypiek
  • 68
@Paolo100 jestem rocznik 80 i każdy znajomy ma dzieci. To teraz jest problem z mieszkaniami za miliony więc się nie dziwię, że nie ma warunków i chęci do posiadania dzieci.
Wychodzi, że jest gorzej niż było.
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
21.04.2026, 20:24:44 via Wykop
  • 17
jestem rocznik 80 i każdy znajomy ma dzieci. To teraz jest problem z mieszkaniami za miliony więc się nie dziwię, że nie ma warunków i chęci do posiadania dzieci.

Wychodzi, że jest gorzej niż było.


@ErroL: Nic dziwnego, że jest problem z mieszkaniami jeśli nawet jacyś pośrednicy nieruchomości są tak bezczelni obecnie, że każą sobie płacić za oglądanie mieszkania a deweloperzy nazywają klitki po 15-25 metrów apartamentami.
Cztero0404 - > jestem rocznik 80 i każdy znajomy ma dzieci. To teraz jest problem z m...
  • Odpowiedz
martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
21.04.2026, 17:59:12 via Wykop
  • 130
Nie, nie przez gry, tylko ogólnie starsze, komusze pokolenie obniżyło poprzeczkę tak nisko, że nie trudno być od nich lepszym rodzicem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dumpmuzgu
dumpmuzgu
21.04.2026, 18:08:53 via Wykop
  • 36
@martwa_za_zycia: Ale generalizacja. Normalnie ja pindolę. Człowiek nie miał wyboru na okres swojego urodzenia, więc z automatu jest komuchem. Brawo!
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
21.04.2026, 19:15:50 via Wykop
  • 18
więc z automatu jest komuchem


@dumpmuzgu: nie jest i kolega nie napisal ze to byly komuchy ale tez nie oszukujmy sie ze ludzie dorastajacy w tamtych czasach w ogole nie nabrali pewnych charakterystycznych cech bo przeciez propaganda i "rownanie w dol" byly powszechne
  • Odpowiedz
Tortoveno
Tortoveno
21.04.2026, 19:03:31 via Wykop
  • 118
A więc rozjeżdżanie ludzi w GTA 1 i Carmageddonie, a także odrywanie rąk w Mortal Kombat, zadziałało dobrze! Szach-mat zatroskane grażyny z kobiecych gazetek z lat 90. i 2000!
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KingaM
KingaM
21.04.2026, 19:13:39 via Wykop
  • 80
@Tortoveno: ta pikselowa p-----c nawet w 1% nie zryła beretu tak jak media społecznościowe i moda na ciągłe porównywanie się chwalenie się wakacjami itd.oczywiście wraz z rozwojem grafiki należy uczciwie przyznać że im większy fororealizm tym gorzej ale co do samego slapsticku to nikogo gta nie zaszokuje jak kojot z zwariowanych melodii ciągle przyjmował kowadła na głowę i to było śmieszne.
  • Odpowiedz
LipnySok
LipnySok
LipnySok
22.04.2026, 04:10:01 via Wykop
  • 1
@kocimietka_BB: Ale koty robiące za tlumnik nie zapominają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
byferdo
byferdo
21.04.2026, 18:01:29 via Wykop
  • 42
Może i jest to prawda gdy mówimy o takich zwykłych graczach co sobie od czasu do czasu odpalą gierkę i coś z dzieckiem się pobawią. Wątpię, by dobrymi ojcami byli hardkorowi gracze, którzy grają codziennie całą noc i jeszcze robią streama z rozgrywki.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Altar
Altar
21.04.2026, 18:49:35 via Wykop
  • 58
@byferdo: Mało kto z lat 80. jest hardcorem-streamerem. Jednak my dorastaliśmy w większości bez Internetu jako głównego miejsca aktywności społecznych.
  • Odpowiedz
Odyniec_Podlaski
Odyniec_Podlaski
Odyniec_Podlaski
21.04.2026, 19:10:55 via Wykop
  • 7
@Altar: ale grane całą noc bywało. zasilacz od Atari chłodzący się w wiadrze z wodą, albo rozgrywka w Warlords II, gdzie między turami można było się spokojnie przespać
  • Odpowiedz
JanRodzyn
JanRodzyn
JanRodzyn
21.04.2026, 19:47:30 via Wykop
  • 33
20k godzin w dote, lata lineage, zarywalem noce dla diablo faloutów czy baldurów. Ojciec przynajmniej za dzieciaka super gosc potem mu sie szyny rozjechał, ale grywal ze mna w the beast desert strike czy ufo enemy unknown. Dzis sam jestem "dziadkiem" z córką gram prawie codziennie po okolo godzine, arc radiers stellar blade cat quest rayman diablo IV nawet elden ring czy darkest dungeon. Zabeiram ją w swój świat i go pokazuje.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Altar
Altar
21.04.2026, 20:03:44 via Android
  • 2
@JanRodzyn: Szczery podziw i trochę zazdro (ale tylko trochę ;). I to w dodatku dziewczynka. Oby nie odjechała w okresie nastoletnim. Ile teraz ma lat?
  • Odpowiedz
JanRodzyn
JanRodzyn
JanRodzyn
22.04.2026, 06:24:02 via Wykop
  • 5
@Altar: 10 lat a jesli chodzi o jej bycie nastolatką to "i dont fear stuff but that thing scares me "
  • Odpowiedz
dimian
dimian
dimian
21.04.2026, 18:00:44 via Wykop
  • 10
Co to znaczy lepiej?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zygi2
zygi2
zygi2
21.04.2026, 18:52:31 via Wykop
  • 14
@dimian: lepiej nie mówić :-)
  • Odpowiedz
mr-dawid
mr-dawid
21.04.2026, 17:58:16 via Android
  • 10
Dlaczego na wykopie zawsze wrzuca się znaleziska pod tezę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocoloco
mocoloco
mocoloco
21.04.2026, 19:17:38 via Wykop
  • 1
@mr-dawid: Żeby się ładne plusowało/wykopywało?
  • Odpowiedz
Rainbowwarior
Rainbowwarior
Rainbowwarior
22.04.2026, 04:40:54 via Wykop
  • 0
@mr-dawid: A są jakieś inne?
  • Odpowiedz
duch_friza
duch_friza
21.04.2026, 17:57:07 via Wykop
  • 9

Komentarz usunięty przez moderatora

wyjalowiony
wyjalowiony
21.04.2026, 19:00:37 via Wykop
  • 3
@duch_friza: za mało gr.. ruchales?
  • Odpowiedz
robert-kuzba
robert-kuzba
21.04.2026, 21:12:58 via Wykop
  • 3
@duch_friza: @wyjalowiony ja też nie mam, bo wolę grać i spać do południa. I jest w pyte (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Buckshot_00
Buckshot_00
21.04.2026, 19:38:02 via Wykop
  • 7
Tak stare gry rozwijały i uczyły przydatnych rzeczy. Np co można zrobić z reklamówką #pozdrodlakumatych
Buckshot_00 - Tak stare gry rozwijały i uczyły przydatnych rzeczy. Np co można zrobić...

źródło: 1000005970

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

il682
il682
il682
21.04.2026, 19:49:56 via Wykop
  • 1
@Buckshot_00: albo ze odcieta glowa idelanie sie nadaje do odwrocenia uwagi kolejnych przeciwnikow ktorym tez mozna odciac garota glowy i odwrocic uwage nastepnych
  • Odpowiedz
robert-kuzba
robert-kuzba
21.04.2026, 21:15:03 via Wykop
  • 0
@Buckshot_00: eh, Manhunt.
robert-kuzba - @Buckshot_00: eh, Manhunt.
  • Odpowiedz
jk_pn
jk_pn
jk_pn
22.04.2026, 02:29:32 via Wykop
  • 5
Ja to widzę tak że dzieciaki które grały w gry w latach 80/90 miały rodziców o co najmniej średnich dochodach, bo komputery były kosmicznie drogie. Średnie dochody mogą świadczyć o wyższej inteligencji albo chociażby lepszym kapitale społecznym. To miałoby bardziej bezpośredni wpływ na sposób funkcjonowania w rodzinie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

harcal
harcal
harcal
22.04.2026, 04:50:17 via Wykop
  • 0
@jk_pn: robiąc szybki research okolicy w której za dziecka mieszkałem- masz rację, choć jest jeden wyjątek od reguły.
  • Odpowiedz
wormik
wormik
27.04.2026, 09:17:08 via Wykop
  • 0
@jk_pn: i tak i nie - sam dorstałem w szalonych latach 90 i sam w sobie JAKIŚ komputer problemem nie był. Problemem był nowoczesny, jak na owe czasy, komputer.
Była mieszanka ludzi, którzy mieli wtedy i PC'ty i Commodore i Amigi i pewnie inne jakieś wynalazki zapomniane przez historię.
A zarówno na PC, amidze czy commodore też można było grać. I moja rodzina nie była jakaś super bogata, czy nawet
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3118
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2469
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2479
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2407
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2051
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking