Wpis z mikrobloga

Co powiecie na temat odczuwalnej różnicy między tymi silnikami?

Mam silnik:

Benzyna 1.2 80KM przy 6000rpm 110Nm przy 4000rpm 5-biegów
Masa samochodu 1050kg

Inny samochód będzie miał:

Benzyna + LPG (fabryczne) 1.0 z turbiną 100KM przy 4600rpm 170Nm przy 4000rpm 6-biegów
Masa samochodu 1300kg

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 30
  • Odpowiedz
@kodijak: oba auta mają w przeliczeniu 13 kilo na konia (im mniej tym lepiej, tutaj w obu przypadkach średnio)
Ja bym wybrał punkt 2, bo jest mimo wszystko, turbawka. Do tego LPG i 6 biegów - czyli przy jeździe na emeryta, za 50 zł dojedziesz na księżyc

  • Odpowiedz
@kodijak: odczucia? Na podstawie danych nt silników, stwierdzam, że będzie bardzo podobnie pod kątem odczuć z samej jazdy, ale silnik nr 2 brzmi jak tańsza alternatywa pod kątem zużycia paliwa
  • Odpowiedz
@kodijak: mialem mondeo, najpierw 2.0 145 km potem.1.6 ecoboost 160 km. Ecoboost superelastyczny, super mocny, super.cichy. Wolnossacy 2.0 wrecz odwrotnie.
  • Odpowiedz
@kodijak: Opcja dwa bedzie dawała więcej przyjemności. Więcej momentu wiadomo. Ale to trochę tak jak być #!$%@? przez komara, a później przez muchę
  • Odpowiedz
@kodijak: drugi samochód to oczywiście dacia duster.

Odpowiedź brzmi: różnica będzie bardzo duża na korzyść dacii.

Anegdota: mam ten numer dwa i przesiadając się do kii stonic z wolnossącym 1.2 84KM byłem zażenowany kią, pomimo zaledwie 16KM różnicy (która zresztą powinna być zrekompensowana niższą masą stonica).
  • Odpowiedz
@kodijak: mam sporo przemyśleń, ale nie wiem jakie kwestie cię interesują

Ogólnie to większość opisałem tutaj

Dynamikę ocenisz sobie na jeździe testowej, przy takiej przesiadce jak opisałeś powinieneś być pozytywnie zaskoczony.
  • Odpowiedz