Wpis z mikrobloga

Co powiecie na temat odczuwalnej różnicy między tymi silnikami?

Mam silnik:

Benzyna 1.2 80KM przy 6000rpm 110Nm przy 4000rpm 5-biegów
Masa samochodu 1050kg

Inny samochód będzie miał:

Benzyna + LPG (fabryczne) 1.0 z turbiną 100KM przy 4600rpm 170Nm przy 4000rpm 6-biegów
Masa samochodu 1300kg

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 30
@kodijak: oba auta mają w przeliczeniu 13 kilo na konia (im mniej tym lepiej, tutaj w obu przypadkach średnio)
Ja bym wybrał punkt 2, bo jest mimo wszystko, turbawka. Do tego LPG i 6 biegów - czyli przy jeździe na emeryta, za 50 zł dojedziesz na księżyc

@kodijak: Opcja dwa bedzie dawała więcej przyjemności. Więcej momentu wiadomo. Ale to trochę tak jak być #!$%@? przez komara, a później przez muchę
@kodijak: drugi samochód to oczywiście dacia duster.

Odpowiedź brzmi: różnica będzie bardzo duża na korzyść dacii.

Anegdota: mam ten numer dwa i przesiadając się do kii stonic z wolnossącym 1.2 84KM byłem zażenowany kią, pomimo zaledwie 16KM różnicy (która zresztą powinna być zrekompensowana niższą masą stonica).
@kodijak: powiem szczerze czytam większość wypowiedzi poprzedników i ręce opadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na elastyczność auta (a tym samym pozytywne lub negatywne odczucia z jazdy) ogromny wpływ ma moment obrotowy i jego krzywa.

Auto nr 1 z silnikiem wolnossącym osiąga 110 Nm przy 4k RPM i poniżej tego ma go na pewno znacznie mniej.

Auto nr 2 jeśli to Duster wg danych osiąga te 170 Nm
@kodijak: moment robi robote. O samej mocy nie wspominając, różnica na korzyść auta z turbo powinna być mocno odczuwalna.

Nie zmienia to faktu że i tak to jest ciut za mało do takiej masy. Jak jeszcze weźmiesz pasażerów i jakiś bagaż to na krajowce specjalnie nie powyprzedasz.

Pierwszy silnik do niczego się nie nadaje i nie będzie jechal w zadnych warunkach.
oba i tak nie jadą


@eli_eli_lema_sabachthani: sam nie jedziesz ¯\_(ツ)_/¯

Benzyna + LPG (fabryczne) 1.0 z turbiną 100KM przy 4600rpm 170Nm przy 4000rpm 6-biegów


@kodijak: Ford ecoboost? Ale tu się gaz nie opłaca, bo jest bezpośredni wtrysk.

odczucia będą takie że jeden i drugi nie jedzie, opcja dla na prawdę cierpliwych i niewymagających kierowców


@WybuchowyCzajnik: mam ten 1.0 I bardzo fajnie to jedzie.

Nie zmienia to faktu że i
@s---k: sprawdziłem dane porównywalnego auta o którym mówi op, czyli focus iv 1.0 eb, 100 koni i 1390kg wagi.
Przyspieszenie 0-100 ponad 12 sekund, czyli osiągi na poziomie fabii 1.4 mpi. To są dobre osiągi? Może dla kogoś kto nigdy nie jechał czymś z 200KM.
osiągi na poziomie fabii 1.4 mpi


@WybuchowyCzajnik: widać, że nigdy nie jechałeś ani jednym ani drugim i nie wiesz za bardzo o czym piszesz. Na początek polecam lekturę tego co napisał tutaj @komoornik trochę wcześniej. Resztę możesz sprawdzić w praktyce jadąc fabią 1.4mpi na test jakiegoś uturbionego 1.0 w salonie.