Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie 8 lat:
-podchodziłem ~10 razy uczyć się "programowania" (nie udało się),
-podchodziłem 2 razy do uczenia się języka obcego (nie udało się),
-próbowałem 2 razy swoich sił na studiach (wyleciałem po pół roku i roku),
-podchodziłem >4 razy do przytycia (ani razu się nie udało),
-przez pewne okresy dbałem o wszystkie fizyczne kwestie (ćwiczenia, dieta, sen),
-wychodziłem do ludzi (spotykanie się ze znajomymi, dołączenie do pewnej grupki hobbystycznej),
-poszedłem do świątyni buddyjskiej na jakieś wstępne zajęcia,
-medytowałem (dłuższe okresy to >30 i >90 dni),
-prowadziłem dziennik wdzięczności,
-interesowałem się samorozwojem i przeczytałem na ten temat kilka książek,
-byłem 2 razy u psychiatry,
-brałem antydepresanty (miesiąc citalopram, miesiąc arypiprazol)
-próbowałem psylocybiny kilkukrotnie,
-próbowałem metodę wim hofa,
-nofap "hardmode" (dłuższe okresy >120dni, >30dni)
-przez około półtorej miesiąca nie używałem praktycznie żadnej technologii,
-próbowałem pracować i zrezygnowałem po tygodniu,

-próbowałem >10 pasji/hobby (wykonywałem wszystkie przez przynajmniej 2 tygodnie), między innymi:
-bieganie (dłużej niż rok i kilka pewnie krótszych okresów),
-Kalistenika (+- 4 lata),
-wspinaczka,
-morsowanie/zimne prysznice,
-"gry zespołowe"

Nic nie pomogło
#depresja #samobojstwo
  • 67
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune

prowadziłem dziennik wdzięczności


a co to jes?

miesiąc citalopram, miesiąc arypiprazol)


krótko trochę w sumie, chociaż nie winię Cię. Chociaż ja to bym dał szansę tak z 1,5 miesiąca minimum ale #!$%@? tam i tak pewnie by nie pomogło.

-próbowałem psylocybiny kilkukrotnie


To mam nadzieję, że przynajmniej jakiś dobry trip był chociaż

-próbowałem metodę wim hofa


Nie wiem co to ale pewnie jakaś kolejna terapia cud dla naiwnych ¯\_(ツ)_/¯

-nofap "hardmode"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: jak czytam to mam wrazenie ze te rzeczy byly robione troche tak zeby cos odhaczyc a nie zeby faktycznie sie tym zajac. Zwlaszcza, ze kilka z tych rzeczy robiles na raz, wiec sila rzeczy wydaje sie tego naprawde duzo, za tym mogla isc slaba jakosc i zaangazowanie (choc oczywoscie to tylko przypuszczenie).

Bedac na twoim miejscu po pierwsze sprobowalbym zrobic sobie test osobowosci meyer briggs. Wtedy zacznij poszukiwania. Moze sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Psychotropy to nie paracetamol który działa od ręki.

Citalopram odstawia się 2 tygodnie. Czyli 2 tygodnie wchodziłeś na dawkę i dwa schodziłeś z pełnej? Działanie farmakologiczne ujawnia się tu z opóźnieniem (jak z resztą u większości tego typu leków) więc jak zrobiłeś według swojego widzimisię no to nie wiem co tu miało zadziałać.

Mam podobne wrażenia jak @wioslarz-umyslow dużo rzeczy nazaczynane żeby odhaczyć, ale jak nie ma szybko wyników to
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: to tyle z rad "wyjdź ludzi zacznij biegać". A ludzie dalej się dziwią, że osoby, które osiągnęły sukces, sławę i pieniądze i tak popełniają samobójstwo.

Jedynie możesz jeszcze popróbować farmakologię, którą mimo wszystko za krótko stosowałeś. Na efekt działania SSRI trzeba nawet czekać z 2 miesiące.
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Wszystko z tej listy wygląda jak QuickFixy niestety.

O hajs jest w programowaniu - no to jadym.

Zimne prysznice/nofap - to zmienia życie; zobacz jak ten archetyp ojca (Wim Hof) jest energiczny i fajny.

Praca, studia i leki przez miesiąc to jest za mało by oczekiwać czegoś ciekawego w efektach.

Ogólnie widać, że próbujesz, ale wykraczasz się czasowo. Musisz dobrać taką rutynę by:

- Ja Dzisiejsze miało poczucie, że to