Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie 8 lat:
-podchodziłem ~10 razy uczyć się "programowania" (nie udało się),
-podchodziłem 2 razy do uczenia się języka obcego (nie udało się),
-próbowałem 2 razy swoich sił na studiach (wyleciałem po pół roku i roku),
-podchodziłem >4 razy do przytycia (ani razu się nie udało),
-przez pewne okresy dbałem o wszystkie fizyczne kwestie (ćwiczenia, dieta, sen),
-wychodziłem do ludzi (spotykanie się ze znajomymi, dołączenie do pewnej grupki hobbystycznej),
-poszedłem do świątyni buddyjskiej na jakieś wstępne zajęcia,
-medytowałem (dłuższe okresy to >30 i >90 dni),
-prowadziłem dziennik wdzięczności,
-interesowałem się samorozwojem i przeczytałem na ten temat kilka książek,
-byłem 2 razy u psychiatry,
-brałem antydepresanty (miesiąc citalopram, miesiąc arypiprazol)
-próbowałem psylocybiny kilkukrotnie,
-próbowałem metodę wim hofa,
-nofap "hardmode" (dłuższe okresy >120dni, >30dni)
-przez około półtorej miesiąca nie używałem praktycznie żadnej technologii,
-próbowałem pracować i zrezygnowałem po tygodniu,

-próbowałem >10 pasji/hobby (wykonywałem wszystkie przez przynajmniej 2 tygodnie), między innymi:
-bieganie (dłużej niż rok i kilka pewnie krótszych okresów),
-Kalistenika (+- 4 lata),
-wspinaczka,
-morsowanie/zimne prysznice,
-"gry zespołowe"

Nic nie pomogło
#depresja #samobojstwo
  • 67
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune

prowadziłem dziennik wdzięczności


a co to jes?

miesiąc citalopram, miesiąc arypiprazol)


krótko trochę w sumie, chociaż nie winię Cię. Chociaż ja to bym dał szansę tak z 1,5 miesiąca minimum ale #!$%@? tam i tak pewnie by nie pomogło.

-próbowałem psylocybiny kilkukrotnie


To mam nadzieję, że przynajmniej jakiś dobry trip był chociaż

-próbowałem metodę wim hofa


Nie wiem co to ale pewnie jakaś kolejna terapia cud dla naiwnych ¯\_(ツ)_/¯

-nofap "hardmode"
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Wiem, że mój poprzedni wpis może być odebrany jako szydera z Twojego życia ale wcale tak nie jest. To taki bardziej śmiech przez łzy bo co innego pozostało? Trzymaj się, szczerze życzę Ci jak najlepiej. Trzymaj plusika, nic więcej nie mogę zrobić dla Ciebie :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: jak czytam to mam wrazenie ze te rzeczy byly robione troche tak zeby cos odhaczyc a nie zeby faktycznie sie tym zajac. Zwlaszcza, ze kilka z tych rzeczy robiles na raz, wiec sila rzeczy wydaje sie tego naprawde duzo, za tym mogla isc slaba jakosc i zaangazowanie (choc oczywoscie to tylko przypuszczenie).

Bedac na twoim miejscu po pierwsze sprobowalbym zrobic sobie test osobowosci meyer briggs. Wtedy zacznij poszukiwania. Moze sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Psychotropy to nie paracetamol który działa od ręki.

Citalopram odstawia się 2 tygodnie. Czyli 2 tygodnie wchodziłeś na dawkę i dwa schodziłeś z pełnej? Działanie farmakologiczne ujawnia się tu z opóźnieniem (jak z resztą u większości tego typu leków) więc jak zrobiłeś według swojego widzimisię no to nie wiem co tu miało zadziałać.

Mam podobne wrażenia jak @wioslarz-umyslow dużo rzeczy nazaczynane żeby odhaczyć, ale jak nie ma szybko wyników to
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: to tyle z rad "wyjdź ludzi zacznij biegać". A ludzie dalej się dziwią, że osoby, które osiągnęły sukces, sławę i pieniądze i tak popełniają samobójstwo.

Jedynie możesz jeszcze popróbować farmakologię, którą mimo wszystko za krótko stosowałeś. Na efekt działania SSRI trzeba nawet czekać z 2 miesiące.
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Wszystko z tej listy wygląda jak QuickFixy niestety.

O hajs jest w programowaniu - no to jadym.

Zimne prysznice/nofap - to zmienia życie; zobacz jak ten archetyp ojca (Wim Hof) jest energiczny i fajny.

Praca, studia i leki przez miesiąc to jest za mało by oczekiwać czegoś ciekawego w efektach.

Ogólnie widać, że próbujesz, ale wykraczasz się czasowo. Musisz dobrać taką rutynę by:

- Ja Dzisiejsze miało poczucie, że to
  • Odpowiedz