Wpis z mikrobloga

Słuchajcie potrzebuje pomocy w pewnej sprawie. Otóż moja porywczość niewyparzony ryj słowa która mówie w agresji to wymyka sie spod kontroli. Często mówie słowa które mogą zranić ludziom ważnym dla mnie bo to #!$%@? to taka gorąca fala która mnie rozrywa od środka i jedynym sposobem jest #!$%@? komuś co tworzy błędne koło nakręcania sie i potęgowanie tego. Mam pytanie.. jak temu zaradzić? jakaś technika która pozwoli powiedzieć stop i przeczekać lub cokolwiek co mogło by pomóc. Ja naprawde nie mam do tego siły trace przez to multum osób. #psychologia #depresja #borderline #psychiatria
  • 8
@gaceksteam:
Pomiędzy bodźcem i reakcją jest przestrzeń: w tej przestrzeni leży wolność i moc wyboru naszej odpowiedzi. ~ Victor Frankl

może jakaś medytacja, tylko że to dużo czasu wymaga zanim mózg nauczy się robić pauzę i obserwować swoje myśli, chęć reakcji itp jakby to było obok, a nie w środku gorączki sytuacji
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gaceksteam: nie wiem, czy u borderow to wyjdzie, bo slyniecie z duzych emocji, ale ja robilem w ten sposob, ze po czasie wychwytywalem moment, w ktorym rodzi sie zlosc i po prostu ja hamowalem xD czy to przez oddychanie powolne, czy to wyjscie na moment na papierosa itd
Wlasciwie na tym polega kontrola tego. Zeby moc skontrolowac, musisz wychwycic, kiedy to nadchodzi i dopiero podjac swiadoma decyzje, czy to shamowac, czy
@gaceksteam:
To co robisz aktualnie to ucieczka przed sobą, ignorowanie problemu, rozładowywanie swoich emocji na innych ludziach.
1. Ta wściekłość, agresja to ty.
2. Bij przedmioty lub siebie, zamiast atakować innych ludzi.
3. Obserwuj siebie, czyli #medytacja

bo to #!$%@? to taka gorąca fala która mnie rozrywa od środka i jedynym sposobem jest #!$%@? komuś

Poprzez stawianie sprawy w sposób, że jesteś agresywny, a chcesz stać się nieagresywny tworzysz wewnętrzny konflikt,
@gaceksteam: Spójrz na małe dziecko które nie umie rozładować emocji. Ono tez krzyczy, uderzy rodzica, czerwienieje ze złości. Po prostu musisz się nauczyc kontrolowania emocji czyli tego czego cię nie nauczono w dzieciństwie albo nauczono, ale coś się stało co zaburzyło ten rozwój