Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Który kraj lepszy do #emigracja? Holandia czy Luksemburg? Znam podstawy niemieckiego i biegle angielski. Wyprowadzka z partnerką. Ona IT, ja finanse, dużo ofert pracy jest tam dla nas.
Najbardziej zależy mi na dobrej stopie życiowej i co jest ważne dla partnerki, łatwym dostępem do służby zdrowia. Zależy mi na tym zeby slużba zdrowia była dobra. Jest ona chora na chorobę przewlekłą i wymaga stałej opieki medycznej. Obecnie przyjmuje leki ale są momenty gdzie wymagana jest hospitalizacja.
Mi się wydaje że Luksemburg oferuje lepszą kasę ale Holandia oferuje lepszą służbę zdrowia i ciekawsze życie, bo Luksemburg jest mały.

Czy są tu osoby które żyją w w/w krajach i mogłyby się wypowiedzieć i pomóc podjąc decyzję? Z góry dziękuję.

PS. Zdjecie dla zwrocenia uwagi ;)

#emigracja #holandia #niderlandy #luksemburg #zagranico

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c18fdacdab2baf82044aae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Który kraj lepszy do #emigracja? Ho...

źródło: comment_1673642380tR6zXXKXDJyZtaYqHDTIu9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Luksemburg wydaje się lepszy. Holandia jest fajna, wszędzie po angielsku się dogadasz ale wynajem nieruchomości jest #!$%@?. Dużo ciapatych, trochę syf w miastach, o służbie zdrowia nie słyszałem dobrych opinii ale sam nie korzystałem. Drogi podatek drogowy, nie ma gór ale za to jest morze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w przeciwienstwie do opinii wyzej mam glownie dobre wrazenia z zycia w Holandii. Jezyk niemiecki to dobra podstawa do nauki holenderskiego, pojedzie Ci szybciej. Z samym angielskim moze byc trudniej znalezc wykwalifikowana prace, ale nie jest to niemozliwe. Zycie tu jest zdecydowanie niestresujace, o sluzbie zdrowia (a korzystam sporo, tez lecze sie przewlekle) moge powiedziec same pozytywy. Oczywiscie hipochondrycy nie maja tutaj latwo, bo ich odsiewa lekarz rodzinny, ale jak
  • Odpowiedz
@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt: Dokładnie - sporo ludzi pracujących w Luxie mieszkanprzy granicy we Francji, Niemczech czy Belgii i dojezdzają - niektóre firmy czasem organizują transport dla pracowników, ale nie wiem jak bardzo to jest potrzebne. Z tego co kojarzę kilka lat temu w Luxie wprowadzono bezplatną komunikację miejską.
Znam kilka osób, które pracowały w Luxie i były raczej zadowolone - wydaje mi się że tam łatwiej znaleźć duże globalne firmy, gdzie język francuski/niemiecki
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Warto również wspomnieć o procesie zgłaszania chorobowego w pracy. Tutaj nie idziesz do lekarza po kwitek, zgłaszasz chorobę telefonicznie i to tyle. Jeśli natomiast jesteś chory dłużej niż bodajże 6 tygodni to zaczyna się proces reintegracji w której bierze udział lekarz zakładowy. Jego celem będzie ściągnięcie Cię do roboty nawet na kilka godzin. Osobiście źle wspominam ten proces, szczególni, że pojawiła się u mnie dość poważna choroba. Koniec końców kiedy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobra służba zdrowia w holandii to mit, lekarze są często niekompetentni, a pacjenci traktowani po macoszemu, zwłaszcza imigranci. Zanim Ci naprawdę w końcu pomocą to bujasz się od wizyty do wizyty
  • Odpowiedz