Wpis z mikrobloga

@dzbanzyciowy: powiem Ci tak, nawet klepiąc CRUDy raz na jakiś czas googla będziesz musiał użyć, czy to znaleźć na stacku coś, czy w dokumentacji, czy jakąś książkę czy artykuł
Więc zacznij od nauki szukania potrzebnych informacji
@dzbanzyciowy: Na start 10k to myślę, że w Cobolu płacą. Serio, ale zdecydowanie nie warto. 10k na start może też dostać ogarnięta osoba kończąca studia inf na 1 z lepszych uczelni. Np jako programista bądź devops. Albo jak masz jakąś dużą wiedzę domenową to możesz się wbić do firmy, która robi soft w tej domenie. Inna opcja jest wbicie na interna do firmy typu FAANG, myślę, że tam dostają nawet lepiej.
@uketrab: Wystarczy, że zobaczę pierwsze zdjęcia sportowych samochodów, jakiegoś gościa pod publiczke z laską. Ja #!$%@?, co to ma wspólnego z programowaniem/IT? Od razu widać, że gościu sprzedaje lifestyle albo tworzy taką otoczkę i jedyne czego możesz się od niego nauczyć to jak sprzedać kurs czy wcisnąć komuś kit, że też tak może żyć, wystarczy chcieć bro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uketrab: Wystarczy, że zobaczę pierwsze zdjęcia sportowych samochodów, jakiegoś gościa pod publiczke z laską. Ja #!$%@?, co to ma wspólnego z programowaniem/IT? Od razu widać, że gościu sprzedaje lifestyle albo tworzy taką otoczkę i jedyne czego możesz się od niego nauczyć to jak sprzedać kurs czy wcisnąć komuś kit, że też tak może żyć, wystarczy chcieć bro ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweLwiatko: a tutaj akurat źle
@AnonimoweLwiatko: Jasne, przecież to nie Ty jesteś autorem tematu, a moim zadaniem nie jest Ciebie przekonać do Waldka. Uważam że Twoje bezpodstawne oskarżanie go o scam źle świadczy o Tobie, a nie o Waldku.
Ja miałem okazję Waldka poznać, a Ty nie. Ja wiem jak działa jego biznes - tak byłem na Złotej 44, a Ty nie wiesz "ale się domyślasz" i przy tej okazji wypowiadasz się na temat o którym
@NoMoreTearsJustSmile: a czemu twierdzisz że to scam?


@uketrab: no pomyslmy. W 3 miesiace zostaniesz programista tak? Dluzej trwa kurs na kierowce TIRa. Przed slubem 6 miesiecy cwiczylem choreografie na 1 taniec z rozowa , a tu prosze cyk 3 miesiace i pracujesz w IT. Wez prosze Cie, to tak jak z jasnowidzami na 100 #!$%@? farmazonow jeden im sie sprawdzi. Tak samo na tych bootcampach zdarzaja sie ludzie z duzym
@uketrab: Znam się bo się kształciłem, mam pracę w IT, doszedłem od 2500 do "mitycznego 15k" to się wypowiem. Zgłębiałem też temat różnych guru, lifestyle'u i sprzedawaniu siebie w social mediach więc nie pieprz mi, że coś źle o mnie świadczy i nie mogę się wypowiadać. Mogę i będę. Odradzam wszelkie kursy nie prowadzone przez kogoś innego niż specjaliści w dziedzinie. Najszybciej na platformach do tego służących czyli Udemy/Skillshare czy nawet
@uketrab

a tutaj akurat źle myślisz, bo poznałem go osobiście i właśnie nie jest tak jak piszesz.


XDDD przecież ten typ jest żałosny i dziwię się, że w 2023 roku ktoś go jeszcze podziwia.

tak byłem na Złotej 44


Aaaa to zmienia postać rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) xD
Ps. Algorytmow i architektury systemow to was tam Waldek uczyl?


@borjaki: Nie jestem po kursie Waldka. Jestem od niego o 6 lat starszy i pracę w IT zacząłem sporo wcześniej od niego. Nigdy nawet z nim nie pracowałem. Poznaliśmy się w innych okolicznościach.
Myślę, że żeby wejść na projekt w IT nie musisz nie wiadomo ile się uczyć. Ważne jest, żeby ktoś kto cię w to wciąga przekazał Ci najważniejsze kwestie
Instagram twojego "Waldka" mówi mi, że koleś ma #!$%@? ego i lansuje się pod kogoś kto żyje tzw. "highlife". Ludzie potrzebują mentora, kogoś z kim mogą się utożsamić, a nie jakiegoś banana który się wybił w #!$%@? wie jaki sposób. Może zamiast tych pięknych zdjęć wrzucałby na pierwszą stronę demo swoich projektów, programów jakie napisał, zdjęcia z ekipami wybitnych programistów z jakimi pracował. Nie? Tak myślałem.


@AnonimoweLwiatko: IMO instagram Waldka to
@NoMoreTearsJustSmile: Ja się dziwię (ale w sumie pomijając wykop, bo poziom tego portalu w ostatnich latach drastycznie się obniżył), że są w 2023 ludzie, którzy wypowiadają się na temat innej osoby nawet jej nie znając. Oceniają na podstawie "bo mi się tak wydaje", a nie na podstawie faktów.
@uketrab

są w 2023 ludzie, którzy wypowiadają się na temat innej osoby nawet jej nie znając


Czyli nie mogę nic powiedzieć, przykładowo, na temat Andrzeja Dudy, bo go nie znam osobiście?

Oceniają na podstawie "bo mi się tak wydaje", a nie na podstawie faktów.


A jakie są niby te fakty? XD oceniam co sobą typ reprezentuje też za pomocą social mediów i uważam że mogę co nieco o nim powiedzieć.
@NoMoreTearsJustSmile: A w ktorym miejscu napisałem, że powinieneś znać kogoś osobiście?
No właśnie, czekam aż przedstawisz te fakty na które się powołujesz, że to scamer. To Ty zarzuciłeś mu scam. Podasz jakiś dowód na to? Czy po prostu tak się Tobie wydaje? xD
@uketrab

No właśnie, czekam aż przedstawisz te fakty na które się powołujesz, że to scamer. To Ty zarzuciłeś mu scam.


To chyba ten gość powinien udowodnić, jak działa ten jego biznes i uwaga, nie powinno to być wklejanie fejkowych rozmów z messengera na temat Junior Validation Developera w 3 miesiące za 20k xD
@AnonimoweLwiatko: IMO instagram Waldka to taki marketing żeby przyciągnąć uwage młodych ludzi, którzy są potencjalnymi klientami na kurs. Tak samo jak wywiady na youtube. To nic innego jak reklama.


Łał, no właśnie o to mi chodzi. Reklama. Zero wartości ma taka reklama poza tym "pa widzisz jakie fajne auto? widzisz jaka laska tutaj ten? a jaki garnitur mam ziomek, pokazać ci rolexa? no i ja kurs sprzedaje, ty też możesz tak
No to żyjemy w dwóch innych światach. Mnie pytają o projekty, o to jakie funkcjonalności wprowadziłem w produkcie, jakie były największe wyzwania podczas pracy nad danym zadaniem, z jakich technologii / bibliotek skorzystałem, jakim sposobem testowałem te funkcjonalności i tak dalej. Myślę, że zdrowiej jest zainteresować kogoś nauką nowych rzeczy niż zarobkami. Zarobki to tylko tymczasowa motywacja która zanika, później o ile nie jara cię sam proces tworzenia, rozwiązywania problemów, pisania kodu
@NoMoreTearsJustSmile: koleś, przemyśl sobie to co piszesz, bo to jakiś absurd.

1. Masz różowy pasek pod avatarem
2. Pytasz się mnie co jest złego w bezpodstawnym oskarżaniu ludzi? Tak, nie możesz napisać, że Andrzej Duda to scamer, jeśli nie masz na to dowodu. To w pewnych sytuacjach jest karane. I nie ma znaczenia czy kogoś znasz czy nie znasz.
3. Piszesz, że ktoś kto prowadzi firme, żeby zdobył Twoją akceptacje
@uketrab

1. Masz różowy pasek pod avatarem


??? XD

2. Tak, nie możesz napisać, że Andrzej Duda to scamer, jeśli nie masz na to dowodu. To w pewnych sytuacjach jest karane.


Trzęsę się i boję się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Piszesz, że ktoś kto prowadzi firme, żeby zdobył Twoją akceptacje swojej działalności poprzez Twoje zaprzestanie oskarżania go o scam powinien publicznie udostępnić informacje jak działa jego biznes.
źródło: comment_1673639744nznPHqEjuENdtJSJqDtRKj.jpg