Wpis z mikrobloga

Witam, aktualizacja brania fina i wyniki badań po 3 miesiącach 0.5mg fina dziennie. Więcej szczegółów w poprzednim poście:
Wyniki badań hormonalnych po braniu 0.25mg finasterydu dziennie

Zdecydowałem się na zwiększenie dawki finasterydu i od 1 stycznia 2023 biorę 0.5mg dziennie. Jeśli chodzi o odczucia to od połowy lutego miałem wrażenie, że większa dawka spowodowała dosyć spory skok w wyglądzie moich włosów. Wydaje mi się że szczególnie zagęściły mi się włosy poza obszarem norwooda 3, stały się grubsze i zdrowsze. Co do redukcji DHT to myślałem że tym razem będzie go dużo mniej. Myślę, że z czystej ciekawości wskoczę na 1mg fina dziennie. Chcę zobaczyć czy wizualnie zauważę poprawę włosów no i zrobię ostatnie badania, tym razem żeby zobaczyć poziom DHT po kilku miesiącach na 1mg. Badania wykonam prawdopodobnie w sierpniu.

Jeśli uważasz, że jest to interesujące i chcesz zobaczyć wyniki kolejnych badań po kilku miesiącach brania 1mg daj plusa.

#zakola #finasteryd #lysienie #looksmaxing #wlosy #blackpill #wychodzimyzprzegrywu
manlet185cm - Witam, aktualizacja brania fina i wyniki badań po 3 miesiącach 0.5mg fi...

źródło: finasteryd_dziennie

Pobierz
  • 24
@manlet185cm: Ja tego świństwa nie mogłem wcale brać. Próbowałem nawet 1/8 1mg tabletki MWF i po paru tygodniach ED, wrażliwe sutki, spadek libido.

Tak z ciekawości - gdzie robisz badania? U mnie laboratorium ma całkowicie inne zakresy
@manlet185cm wow, nie wiedziałem że fin tak podbija poziom teścia, gratki! Wrzucisz też kiedyś różnicę w wyglądzie włosów?

btw pytanko, ja mam baseline teścia około 350 ale norwood 0, myślisz że mógłbym coś suplementować na podbicie?
@Kolczaneiro: Zgadza się, z tego co widziałem w badaniach to można się spodziewać podbicia teścia ale to też bardzo zależy od indywidualnego przypadku. Finasteryd blokuje rozkład testosteronu w dihydrotestosteron dlatego jest go po prostu więcej a dht mniej. Co do wyglądu włosów to możliwe, że kiedyś się zdecyduję. Chcę być maksymalnie obiektywny i żeby było cokolwiek widać potrzeba czasu. Magiczne internetowe transformacje w przeciągu tygodni to niestety zwykle scam.

To chyba
@manlet185cm mój ojciec ani wujkowie nie mają łysienia. mój stary jest po 60 i nadal fryzura ok.
W dodatku nie piję alko i nie palę, więc srodowiskowe czynniki odpadają.
Czyli genetycznie nie będę miał problemów z łysieniem androgenowym.

A komplet badań taki jak Ty robisz? ile płacisz za taki zestaw?
@manlet185cm zaciekawiłeś mnie tematem. Pierwszy krok jak rozumiem to udać się do endokrynologa w celu wykonania i interpretacji badań. Lekarze nie są niechętni na przepisywanie tego specyfiku typowo do leczenia łysienia? U mnie norwood 3, od dziesięciu lat powoli postępuje, a niedługo będzie 30-tka. Może bym jeszcze te włosy podratował.
@KokiX: Będąc szczerym to zależy na jakiego lekarza trafisz. Temat łysienia to jednak nadal "nieważna pierdoła" dla wielu, szczególnie tych starszych. Ja szedłem do lekarza i wiedziałem czego chcę, nie pozwoliłbym się zbyć. Na pewno trzeba uważać na trychologów i innych magików bez tytułu lekarskiego, którzy będą wciskać bezużyteczne szampony za ciężkie pieniądze bo nie mają prawa przepisywać lekarstw. Badania hormonalne to raczej taki dobry nawyk, ja to robię bardziej z
@manlet185cm: Nie napisałeś w poprzednim wpisie ile zapłaciłeś za taki zestaw badań. Sprawdzałem u siebie na diagnostyce to drogie są te badania. sam testosteron chyba 40. Jak trzeba to trzeba, ale może jest jakiś inny sposób, jakieś pakiety, etc.

Poza tym jest jakieś podsumowanie gdzieś do znalezienia które rzeczy dokładnie najlepiej zbadać przed FINem. gdzieś czytałem jeszcze o prolaktynie np.
@QuestCompleted testosteron 40 to taniutko, w Wawie ciężko znaleźć poniżej 100... i to pomimo posiadania opieki medycznej w luxmedzie/medicover

@manlet185cm finasteryd wcierasz we włosy? Czy jaka jest metoda aplikacji? Konsultowałeś się z trychologiem czy domowa kuracja? Mam dużo pytań