Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
co robię źle?
1. kupiłem patelnię stalową (bez powłoki teflonowej) w Ikei, taką ze znaczkiem Masterszefa czy inego programu kulinarnego. Pomyślałem, pewnie będzie dobra.
Na tej patelni nie da się nic usmażyć.
Jajko natychmiast się przykleiło i musiałem zdrapać i wyrzucić.
Mięso natychmiast sie przykleiło i przypaliło, musiałem zdrapywać
Teraz nawek #!$%@? placka ziemniaczanego się nie da, bo nawet na #!$%@? głębokim tłuszczu natychmiast się przykleja i trzeba zdrapywać.
Co to jest?
#!$%@? patelnia, czy ja cos źle robię?
dominowiak - #gotujzwykopem
co robię źle?
1. kupiłem patelnię stalową (bez powłoki ...

źródło: comment_1673618598cg7uKG9gu9MgNRdwWbKI5K.jpg

Pobierz
  • 13
@dominowiak: Zbyt słabo rozgrzany tłuszcz plus za duża moc palnika. Ewentualnie beznadziejna patelnia.
Miesiąc temu zamówiłam z powłoką z Ikei, same pozytywne opinie i nadaje się do nie wiem czego, śmietnika. Nigdy wiecej patelni z ikea.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dominowiak: trzeba ją najpierw zaimpregnować. Trzeba wyczyścić do zera, nanosisz cienką warstwę oleju o wysokim punkcie dymienia, a następnie wypalasz. Najlepiej to zrobić w piekarniku z patelnią ustawioną do góry nogami, ale też możesz normalnie na palniku. Jak raz wypalisz olej, to nakładasz nową warstwę i tak kilka razy (ale już jej nie czyścisz). Jak dobrze to zrobiłeś to powierzchnia patelni powinna być marmurkowa.

Tu masz przykładowy poradnik
https://youtu.be/pJ0H6bbfwMI
@dominowiak: oczyść patelnię. Wysmaż na niej obierki od ziemniaków z solą bz tłuszczu" będzie trochę dymić. Potem przetrzyj papierowym ręcznikiem i wygrzej patelnię aż zmieni kolor na fiolet.
@Czerczil: no to mnie zaskoczyłeś, gdyby przy tej patelni była informacja o tym, że należy ją jakoś specjalnie potraktowac przed pierwszym użyciem, oprócz umycia, to bym pewnie to zrobił XD
Są jakieś korzyści z tego w stosunku do patelni teflonowych?
@dominowiak: Mam stalowa patelnie z ikei i zaskocze cie - jest informacja i dokladny opis co z nia trzeba zrobic przed pierwszym uzyciem. Tylko ty #!$%@? ta karteczke zamiast ja przeczytac ( ͡° ͜ʖ ͡°) odkad kupilem pierwsza stalowa mam juz ich kilka i nie pamietam kiedy uzywalem teflonowej. Patelnia stalowa jest do uzytkowania przez 100 lat przy odpowiedniej konserwacji i uzytkowaniu a jedzenie z niej smakuje
k.....r - @dominowiak: Mam stalowa patelnie z ikei i zaskocze cie - jest informacja i...

źródło: comment_167362105461YwlmzbSY7LbwFB1rwl7H.jpg

Pobierz