Wpis z mikrobloga

W pewnym sensie marksiści chcący znieść władze pieniądza są bliżej idei chrześcijańskiej niż kuce będą kiedykolwiek.

Żaden sługa dwom panom służyć nie może: bo albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego miłować będzie: albo do jednego przystanie, a drugim wzgardzi. Nie możecie Bogu i Mamonie służyć


#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #biblia #chrzescijanstwo #religia
Pobierz Al-3_x - W pewnym sensie marksiści chcący znieść władze pieniądza są bliżej idei chrz...
źródło: comment_1673618303Yue9adxl9Pwn5I6qrkc4KH.jpg
  • 12
@Al-3_x: juz to przecież przerabialismy, i wychodzi to tak ze ktoś musi pilnowac tej równości, wiec i byc bardziej rowny...
dla tych szampan a dla wielu g.. czyli niewiele.
Są obawy że historia się będzie powtarzać, a kto nie zna historii musi ją sam przeżyć...
juz to przecież przerabialismy, i wychodzi to tak ze ktoś musi pilnowac tej równości, wiec i byc bardziej rowny.


@juin: Znaczy co, uważasz że policja jest nadmiernie uprzywilejowana? Czy postulujesz żeby sędziowie zarabiali na równo z kasjerką?
Znaczy konkretnie - jaki masz zarzut do wymiaru sprawiedliwości? Taki że ma przywilej wymierzania sprawiedliwości i wolałbyś anarchię dla pewności że nikt nie będzie odgórnie łapał np. złodziei?
@M_xxx: zmieniasz temat, nie widzisz?

nie pisze w sensie ogolnym o stanie obecnym, ale o historii ktora juz poznalismy, ktorej demokratycznie nie chcielismy, a ktora pod wieloma wzgledami ktos probuje przywrocic, nie dostrzegasz tego?

Brak miesa, ograniczenia w dostawie pradu, propozycje skrecenia ogrzewania-dla nas, przymusowe szczepienia ( patrz laicka Francja), ograniczenie konsumpcji, itp. podczas gdy "gwiazdy" lataja jetami i jezdza wielotonowymi turbodieslami, takie mam refleksje.

Polska obecnie nie wydaje mi sie
zmieniasz temat, nie widzisz?


@juin: Nie. Ja tylko dopytuję co rozumiesz pod twoim idiotycznym prostym zdaniem.
Z resztą nadal nie doprecyzowałeś.

nie pisze w sensie ogolnym o stanie obecnym, ale o historii ktora juz poznalismy, ktorej demokratycznie nie chcielismy, a ktora pod wieloma wzgledami ktos probuje przywrocic, nie dostrzegasz tego?


@juin: Konkretnie czego?
Bo @Al-3_x napisał to:

W pewnym sensie marksiści chcący znieść władze pieniądza są bliżej idei chrześcijańskiej niż
@M_xxx: jezeli chodzi o wypowiedzi biblijne duzo zalezy od kontekstu.

mamy: "Nie pracujesz-nie jesz"
https://stacja7.pl/twoja-biblia/pracuje-tez-je-biblia-o-pracy/

ale nie jest to cala wypowiedz, chodzi o troske o ludzi, zeby mogli sie SAMI utrzymac....

Podczas gdy marksista lenin wprowadził ta zasade... w łagrach...

Dodatkowo jego nastepca Dżugaszwili pseudonim Stalin go... zmumifikował, nawiązując do silnego w Rosji kultu świętych....( sam jako seminarzysta znał dobrze język chrześcian).

Byłbym bardzo uważny z tym kiedy materialiści podpierają się
mamy: "Nie pracujesz-nie jesz"


@juin: Niemowląt itp to też dotyczy?
Bo jeśli nie to bardzo lewicowy cytat!

ale nie jest to cala wypowiedz, chodzi o troske o ludzi, zeby mogli sie SAMI utrzymac..


@juin: Dobrze, ja też jestem za tym żeby burżuje się utrzymywali sami a nie z pracy tysięcy ludzi którzy na nich charują, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Dżugaszwili pseudonim Stalin


Mniejsza o argument ad
Pilnowaczy nierówności mieliśmy też w historii że cho cho....
SSmani, szeryfowie pilnujący niewolnictwa czarnych, szlachta pilnująca żeby chłopi byli niżej, żołnierze pilnujący niewolników w Rzymie...
Marksizm i liberalizm to awers i rewers tej samej monety. Jedni i drudzy wpatrzeni są w mamonę, jedni i drudzy redukują do niej świat.


@pod_sloncem_szatana: Zdecydowanie tak nie jest. To znaczy, marksizm jest technicznie rzecz biorąc filozofią ekonomiczną. Będąc jednak filozofią, dąży do realizacji zupełnie innych celów niż ekonomiczne prosperity. Posunąłbym się nawet do zdrożnego stwierdzenia, że marksiści faktycznie gotowi byliby uczynić społeczeństwo biedniejszym, jeżeli "nagrodą" za tenże uczynek byłaby realizacja