Wpis z mikrobloga

Czy polecacie zakup thermomixu dla rodziny (2 dorosłych + 2 małych dzieci)? Wszędzie gdzie kogoś zapytam czy przejrzę w internecie to dużo osób sobie chwali możliwość wykonania drinków, sosów i różnych potraw mącznych typu bułeczki, chałeczki itp, a to akurat nie dla mnie. A jak to ma się dla osób, które raczej wolą "zdrowsze jedzenie" warzywa + mięso, ryby. Wiem, że fajna jest opcja parowaru, ale mam oddzielny parowar więc to mnie nie przekonuje. Czy dużo można na tym zaoszczędzić czasu jak ktoś raczej umie gotować? No i jak dzieci podrosną czy to dla nich może być przydatne urządzenie? Z góry dziękuję za wszystkie za i przeciw. #thermomix #inwestycje #finanse #jedzenie #kuchnia #gotowanie #rozowepaski
  • 23
@Wujek_McKwacz: termomix nie oszczędza nie wiadomo ile czasu a ktoś kto umie gotować nie potrzebuje termomixu. Poza tym misa jest tak mała że obiad dla 4 osób to już granica pojemności. Nie wiem nawet czy rosół dla 4 osób zrobi
@Wujek_McKwacz: czasu za specjalnie nie zaoszczędzisz. No może poza tym przeznaczonym na sprzątania, bo jak gar miesza to w tym czasie możesz zmyć czego nie używasz.

Co do "zdrowszego jedzenia" - jak z normalnym gotowaniem, możesz zrobić coś mniej lub bardziej zdrowego

Główna zaleta przy małych dzieciach to jest to, że gar sam miesza i się wyłącza w odpowiednich momentach, więc masz mniej sytuacji, typu dzieciak coś odwala akurat jak mam
@Wujek_McKwacz: Jak gotowanie na parze odpada, gotować potrafisz to raczej nic nowego Ci thermomix nie da - może robienie jakichś koktajli ale blender pewnie też już masz, są nakładki do sałatek czy soków.
Jak Ci zależy na czymś takim to zerknij na odpowiednik z Lidla, kosztuje ułamek tego co oryginalny a funkcjonalność ta sama
@Wujek_McKwacz: Gotowanie na parze jest spoko, ale masz już parowar. A tak to ciasto na pizze się łatwo robi bo dobrze ugniata. I wszystkie zupy krem łatwo się robi, generalnie moim zdaniem jedynie dobrą opcją jest to że samo miesza i to chyba jedyna zaleta tego urządzenia XD
@Wujek_McKwacz Thermomix jest super pod względem powtarzalności, dlatego trafia do profesjonalnych kuchni też, ale w warunkach domowych to raczej istotne dla ludzi obsesyjnych w temacie rezultatów (patrz kawosze i wagi 0.1g ;) )
@Wujek_McKwacz: to, co ja lubię w thermomixie to właśnie to, że nie muszę stać i mieszać w garach, ale obiektywnie patrząc, nie jest to zauważalna ilość czasu.
Ja nie robię drineczków czy chałeczek, robię w nim rozmaite sałatki, mięsa, sosy, buliony do zup, jogurty, chutneye, dressingi. Rosół gotuję w innym garnku, bo zazwyczaj robię na parę dni.
Nie mam parowara, wiec warzywa na parze gotuję w thermomixie.
Lubię szukać nowych przepisów,
@Wujek_McKwacz: Akurat byłem niedawno na pokazie, więc się wypowiem. Nie zdecydowałem się na zakup.

Urządzenie jest całkiem fajne i faktycznie ma zestaw iluśtam funkcji. Jednak jeśli masz dobrze wyposażoną kuchnię, to ten argument trochę słabnie. Jest gotowanie na parze i sous vide. Urządzenie nie "smaży". Maksymalna temperatura to 160 stopni więc rumienienie mięsa "tak", ale typowe "smażenie" jak na przykład schabowego "nie".
Zupy, gulasze, wyrabianie ciast, kremów itd... zdecydowanie tak.

Jeśli
@Wujek_McKwacz: osobiście każdemu polecam biedromixa, robi dokładnie to samo a kosztuje ułamek. Jak Ci się nie spodoba to łatwo sprzedać. W domu mam już kilka lat i żona często korzysta.
@Wujek_McKwacz: Ja potwierdzę to co większość tutaj, jeżeli potrafisz gotować, termomix nie jest Ci potrzebny. Jeżeli nie potrafisz, poprowadzi Cię za rączkę przez przepisy, na które nie zdecydowałbyś się samemu.

Za namową różowej kupiliśmy jakoś 2 lata temu, na początku używaliśmy codziennie, teraz używamy raczej sporadycznie. Są przepisy dla totalnych leni jak ja, takie jak np kurczak z warzywnym ryżem, gdzie wlewasz składniki na sos, na to nakładasz koszyczek z ryżem,
@Wujek_McKwacz: kupiłam lidlomixa używanego i po kilku użyciach trafił na polke w spizarni. Ja gotuje dużo na raz, dużo mrożę, gotuje na dwa dni - misa mocno to ogranicza. Zamiast tego kupiłam Kitchen Aida i porządny blender z przystawkami (Braun MQ 9) i jestem z tego zestawu bardzo zadowolona i realnie używam.
Thermomix naprawdę ma jakiekolwiek zalety w stosunku do zwykłego, porządnego robota?


@piernikwkropki: ma wgrane przepisy, sam ustala (wg przepisu) obroty do danego etapu, ma wbudowaną wage. Ma sporo plusów ale to nie super maszyna dla wytrawnego szefa kuchni tylko pomocnik dla osoby która za #!$%@? nie umie gotować, jeżeli umiesz sam podsmażyć cebule, dodać do tego pokrojonego kurczaka i dodać odpiowiednia ilość sosu to garnek za 6 koła nie jest dla
@piekuo: Pytałem serio, bo widzę po niektórych znajomych, że Thermomix to jest kult, a sprzedawanie robota tylko po tym jak pójdziesz na pokaz to w ogóle surrealizm porównywalny z Amwayem.

Wgrane przepisy działają do momentu aż producent zdecyduje, że już ich nie będzie.
@Wujek_McKwacz: gadżet dla nowobogackich, dla 1-2 osób starcza. Zakupione i stoi w kuchni ruszane raz na tydzień, bo karierowiczka nie ma czasu gotować.

Ale fajne przepisy są, można zrobić niezłe dania będąc całkowitym kulinarnym noobem, ostatnio szarpaną wieprzowinę robiliśmy (długo się robi)
@Wujek_McKwacz: Ile ludzi tyle opinii. My w domu dobrze gotujemy ale zakup thermomixa to był świetny wybór i bardzo nam ułatwia życie (i nikt nas nie namawiał, kupiliśmy bez prezentacji z olx bo chcieliśmy czarny którego już nie można było zamówić). I tak, oczywiście jest za drogi, abonament na przepisy tez kosztuje coś tam miesięcznie, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wypowiem się na temat lidlo/biedro mixów. Chcieliśmy oryginał z długim supportem.