Wpis z mikrobloga

Hej, pisałem kilka dni temu, że planuję się zapisać na lattice trening.

Myślę, że opisywanie poszczególnych kroków może pomóc mi w utrzymaniu systematyczności i może zmobilizuje kogoś, żeby też spróbować, jeżeli będą efekty. Nie będę zaśmiecał tagów #wspinaczka #bouldering #trening tylko założę jakiś własny : #salatowytrening do obserwowania.

Kilka dni temu założyłem konto na stronie i dostałem 25 stronicowy formularz do wypełnienia. Kilka stron o tym, że to nie ich wina jak się uszkodzę, kilka stron o moim poziomie wspinaczkowym i treningach jakie robiłem przez ostatnie 12 miesięcy, moich celach i na jakich partiach ciała chciałbym się skupić (była odpowiedź "najsłabszych", więc ją wybrałem). Fajne było pytanie "Jaki masz sprzęt do dyspozycji w domu i na ścianie?". Więc dopasują ćwiczenia do sprzętu, który już mam.

Potem przyszła pora na testy. Na szczęście nie muszę ich opisywać, bo załączyli filmik z YT tłumaczący je krok po kroku.
https://www.youtube.com/watch?v=BbfLYCDYhd0

Byłem dość zaskoczony, jak duży nacisk jest na górną partię ciała (3 cwiczenia na rece, 1 na rozciaganie bioder i tyle). Nie wiem, jak oni z tego wyprowadzą wnioski, że mam słabe nogi, albo brzuch. Opowiadają, że biorą te dane i dopasowują do innych wspinaczy w ich bazie danych i wnioskują jakie mam prognozy. Wydaje mi się, że mogli dołożyć też squats albo planks, żeby mieć pełny obraz sytuacji. Nawet jak teraz tego nie wykorzystują, to mogliby to wykorzystywać w przyszłości.

Przed testami musiałem odpocząć 48h, co prawie mi się udało i mam już wyniki.

Wzrost : 182 cm
Ramiona : 191 cm
Waga 77 kg
Max finger strength = 122 kg (158% body mass);
Power endurance = 107 sec (@ 77 kg);
2 rep max pull-up = 102 kg (132% body mass);
Hip flexibility = 153 cm (84% height)

Możliwe, że będę musiał powtórzyć Power Endurance, bo natychmiast po wysłaniu dostałem zwrotkę, że 77kg to nie 60% maxa, tylko 63%. A ja po prostu byłem leniwy i nie chciało mi się instalować pulleys, żeby te 4kg masy odjąć. Uznałem, że zrobię na całej masie ciała. Nie odpisali mi jeszcze, czy muszę to poprawić.
  • 4
@Zielony_Minion: jak robisz V8 i bierzesz na podciągniecie 25kg na 2 razy to od razu obstawiam, że będzie ćwiczone podciąganie, dużo tutaj można ulepszyć. Będziesz im chyba też w późniejszym etapie wysyłał filmiki jak się wspinasz więc z tego można będzie zobaczyć jak nogi/brzuch pracują (: tak to przynajmniej wyglądało u gościa z r/climbharder
@Zielony_Minion: Hej, ja właśnie dostałem drugi cykl od latticów. W zależności co chcesz trenować dają różne rzeczy. Pierwszy cykl miałem mocno nastawiony na power endurance, podciąganie i rozciąganie (tak jak u ciebie wyszła mi większa siła palców w porównaniu do podciągania z żelazem). Jesteś dość wysoki więc pewnie takiego nacisku na rozciąganie jak u mnie nie będzie. Z uwag które warto wiedzieć przed trenowaniem:
- planuj dłuższe treningi niż masz w
Pobierz witek84 - @Zielony_Minion: Hej, ja właśnie dostałem drugi cykl od latticów. W zależno...
źródło: comment_1673605357KWkN8ctEn5tUxoyNMqUOQo.jpg
@musze_wymyslic_login: Wiem, ja ogólnie bardzo słaby jestem, ale wydaje mi się, że mam mocne palce i chociaż dużo w zeszłym roku ćwiczyłem poza wspinaczką, to jakichś wybornych efektów nie widać. Co do filmików, to myślałem, że to tylko jak robisz ogolnorozwojowkę a ja wybrałem stricte boulder trening. Nie było nic o filmikach, ale zobaczymy.

@fajq: Mam 3 v8ki zrobione w skałach + jedną na kilterze; Myślę, że realistycznie to jest