Wpis z mikrobloga

Czy na rozmowie o pracę można "błagać o pracę" w sensie mówić, że mi bardzo zależy, że bardzo bym chciał tutaj pracować i bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby. A jeśli nie to w jaki sposób okazać takie emocje, bo bardzo bym chciał żeby mnie wybrali.

A drugie pytanie czy można wymagać od pracodawcy żeby się określił po rozmowie czy będą zainteresowani czy raczej nie. Bo mam spotkania w dwóch firmach jednoczenie i muszę się zdecydować w której i podjąć decyzję, jest stanowisko w koncernie farmaceutycznym, specjalisty.
#pracbaza #studbaza #praca #rozmowakwalifikacyjna #cv
  • 15
@oceanzpokoju: Lekka kurtuazja, dyplomatyczna i z wyczuciem może pomóc, ale na końcu rozmowy, może przy pożegnaniu i odprowadzeniu przez pracownika/rekrutera do drzwi (czy coś na podobnej zasadzie). Ale jak źle wyczujesz to możesz się pogrążyć, no i pytanie, czy to jakiś lol z HRow rekrutuje, czy od razu jakiś dyro/menago.
ja bym nawet lachę zrobił typowi za to stanowisko ale trochę lipa bo potem by cały czas chciał xD


@oceanzpokoju: o kurde, 100 plusów za zrobiony wieczór xD

z takimi skillsami to nic poniżej dyrektora kreatywnego! (σ ͜ʖσ)
@oceanzpokoju błagać o pracę? serio? nie rób takich rzeczy. nie mów czegoś w stylu, że niesamowicie ci zależy na pracy u nich, że będziesz bardzo wdzięczny za danie ci szansy, że ich nie zawiedziesz, że możesz dostać nawet mniejszy hajs, byleby tam pracować (xD). to tylko pokazuje, że nie masz wielu możliwości pracy i jesteś zdesperowany, a w dodatku brak ci pewności siebie. takie zachowania na rozmowie są dziecinne i to według
@oceanzpokoju co do drugiego pytania, to nie spotkałem się z sytuacją, żeby firma od razu po rozmowie wyznała, że jest zainteresowana kandydatem. nawet jeśli się wypadnie super i na 100% chcą cię brać dalej, to i tak zazwyczaj stwarzają pozory, że jeszcze nie wiedzą, że jeszcze mają masę kandydatów itd. Ty trzymasz w tajemnicy, że to Twoja najlepsza oferta, a oni, że jesteś najlepszym kandydatem. nie powinno się zadawać takich bezpośrednich pytań,