Wpis z mikrobloga

Jaki format jest najbardziej przystępny do casualowego pogrania z żonką? Wiem że Commandera jest bardzo popularny ale czy też jest spoko na 2 osoby?
Kupiliśmy sobie Jumpstart2022 i gra się świetnie, ale teraz zastanawiam się jaki byłby następny krok. Jumpstart jest mega ale chcemy spróbować trochę constructed.

#mtg #magicthegathering
  • 16
@Passer93: Commander faktycznie błyszczy dopiero przy trzech graczach lub więcej. 1vs1 jest oczywiście wykonalne ale wiele kart i mechanik popularnych w Commanderze jest zaprojektowanych i wspieranych z myślą o multiplayerze.

Jeśli chcielibyście kiedyś zacząć grać z innymi ludźmi ale wywalanie kilku stów na jednego decka wydaje wam się absurdalne to polecam Pauper. To format w którym gra się tylko kartami Common, co wcale nie oznacza, że są to słabe karty. Wiele
Jaki format jest najbardziej przystępny do casualowego pogrania z żonką? Wiem że Commandera jest bardzo popularny ale czy też jest spoko na 2 osoby?

Kupiliśmy sobie Jumpstart2022 i gra się świetnie, ale teraz zastanawiam się jaki byłby następny krok. Jumpstart jest mega ale chcemy spróbować trochę constructed.


@Passer93: Ja Ci powiem tak, myślę, że jestem dobrą osobą bo kiedyś grałem grubo, a ostatnio głównie casualowo.

Jumpstarty są świetne, warto dokupić więcej,
@Passer93: spirity, mono red burn, phoenix, orzhov humans wydają się spoko. Commander na 2 osoby też jest ok, szczególnie jak oboje gracie preconstructed deckami i jest podobny powerlevel. Te z brothers war mishra i urza wydają się całkiem fajne + mają parę staple kart do innych formatów, więc łatwo będzie potem sprzedać.
@DubKidz: @Passer93: Tu tylko zaznaczę, że Standard to popularny ale rotujący format. Karty którymi grasz dzisiaj nie będą legalne w przeciągu roku lub nawet miesięcy. W wielu miejscach to najbardziej popularny format i możesz śmiało pograć w Standard na MtG Arena, no ale ma to swoją cenę. Ja osobiście omijam rotujące formaty, za bardzo przywiązuję się do swoich pet decków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Passer93: Standard osobiście uważam że jest bardzo fajny, decki nie są super drogie (chyba że grixis control), problem jest taki że mało ludzi gra w standard raczej. Więc najpierw zorientować się jak lokalna scena.
Pomysł z proxami jak najbardziej na plus :D
@DubKidz:

>decki nie są super drogie

Średnia cena z top15 najpopularniejszych decków to ponad 300 dolców, gdzie średnią i tak zaniżają takie rodzynki jak Mono Blue Tempo za $60. Standard już dawno nie jest przyjazny dla portfela niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A no i pauper oczywiście najlepszy format :D Nie polecam go zwykle jako trochę niszowy, ale właściwie w wielu miastach to popularność podobna do moderna. Gierki/decki/meta są bardzo ciekawe.
@DubKidz:

>każdy format jest w pewnym sensie rotujący przez nowe karty/mody/power creep

Muszę się nie zgodzić. Formaty takie jak Pauper są rotujące tylko jeśli jesteś nastawiony na ściganie mety. Prowadzę szczegółową linię zmian w moim decku do Paupera który skleiłem jakieś 5 lat temu i 70% pozostało takie same. Większość zmian dotyczyła sideboardu w którym uwielbiam grzebać dla zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@proceduralne: tak no trochę to miałem na myśli + pauper jest najmniej rotującym formatem, bo wychodzi najmniej kart do niego. Jednak przychodzenie i robienie 1-3 na każdym turnieju nie jest jakieś bardzo fun :D
Może Standard byłby dobry ?


@Passer93: Standard rotuje, jak masz hajs to super, fajny format wiadomka :P
Ale jak masz hajsu mniej to Pionieer :P
a jak nie masz w ogóle to Pauper