Wpis z mikrobloga

U nas powinna byc jakaś linia pozioma najlepiej innego koloru, która wskzywałaby miejsce od ktorego można zmieniać pas w przypadku zakorkowania - myślę że to by trochę ułatwiało
@KosmicznyPaczek: no dobra ale co jest w tym zachowaniu takiego karygodnego? Przecież w Polsce mamy ruch prawostronny, lewy pas służy do wyprzedzania - co jest złego w tym że jadę prawym (zakładając że nikogo nie wyprzedzam)?
@skullc64: To nie pomoże. We Wrocławiu #!$%@? na czerwono skrzyżowanie, żeby było widać, które miejsce blokuje ruch jak wjedziesz i nie możesz zjechać, i i tak debile wjeżdżają bez możliwości zjazdu. Te nowe słynne rogatki we Wrocławiu to samo #!$%@? czerwony obszar gdzie nie można stać i i tak stają na nim.
@forfame: hamuj się z takimi komentarzami. Kulturalnie pytam to chce kulturalnej odpowiedzi a nie docinek. Jak nie potrafisz sklecić paru zdań z argumentami to daruj sobie klepanie w klawiature.
Kulturalnie pytam to chce kulturalnej odpowiedzi


@miauczar: Proszę Cię uprzejmie.

Wbrew obiegowej opinii, lewy pas nie służy tylko do wyprzedzania. To daleko idące uproszczenie i generalnie nieprawda. Pomijam już fakt, że nie ma przepisu o takiej treści.

Przepis mówi, że należy poruszać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, czyli właśnie skrajnym prawym pasem. Ale jeśli przykładowo, tak jak na grafice, prawy pas jest zawalony samochodami, a lewy jest pusty, to możesz
@miauczar: kurcze, trochę nie wiem jak Tobie odpowiedzieć bo pytanie jakby nie pasuje do obrazka. Chyba ze nie wiesz czemu psucia suwaka jest złe, to mogę powiedzieć - zaburza równowagę pasów robiąc z pasa który sie kończy nieco szybszy, bo zamiast jeden do jednego na końcu masz dwóch czy trzech do jednego.

@skullc64: no jak nie widzisz końca pasa ani znaku, ze sie kończy tym bardziej nie widziałbyś linii w
@forfame: dobra, jesteś zajebisty, możesz już zwalić konia pod swoje zdjęcie i to jakim jesteś pro kierowcą (jak wiekszość przedstawia się w internecie). A tak na poważnie, nawet nie traktuje cię serio bo niczym do tej pory poza prostactwem nie błysnełes.
@reksiuzgdyni: Dzieki za poświęcony czas. Mimo uszczypliwości na koniec, miło że poswieciłeś czas na objaśnienie, trochę źle się z tym wszystkim określiłem, więc chciałbym na przykładzie pokazać o co
Pobierz miauczar - @forfame: dobra, jesteś zajebisty, możesz już zwalić konia pod swoje zdjęc...
źródło: comment_1673460571cVMfTO1mSH5kHMRJcQ8jyr.jpg
Mimo uszczypliwości na koniec


@miauczar: A wybacz, jakoś nie pomyślałem, że to też było wymierzone w twoim kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

spójrz na obrazek i wyjaśnij mi co jest złego w tym że bedąc samochodem x, dojeżdzając do korka - zmienię pas na prawy (tak że znajdę się za srebrnym autem) przy założeniu że:1. nikomu z prawej nie zajeżdzam drogi, 2.mam przerywaną linię, 3. nie powoduje
@reksiuzgdyni: Dzięki wielkie za wytlumaczenie, przede wszystkim troche źle odebrałem tego mema i przedmiot dyskusji, bo zrozumiałem to tak że tyczy się głównie tej sytuacji którą przedstawiłem na grafice, i która de facto od zawsze nie wydawała mi się niczym złym - co w tym momencie zweryfikowałem po twojej odpowiedzi, bo to co napisałeś brzmi logicznie no i do końca jednak też dobrym niczym nie jest, nie mniej człowiek uczy się