Wpis z mikrobloga

U nas powinna byc jakaś linia pozioma najlepiej innego koloru, która wskzywałaby miejsce od ktorego można zmieniać pas w przypadku zakorkowania - myślę że to by trochę ułatwiało
@KosmicznyPaczek: no dobra ale co jest w tym zachowaniu takiego karygodnego? Przecież w Polsce mamy ruch prawostronny, lewy pas służy do wyprzedzania - co jest złego w tym że jadę prawym (zakładając że nikogo nie wyprzedzam)?
@skullc64: To nie pomoże. We Wrocławiu #!$%@? na czerwono skrzyżowanie, żeby było widać, które miejsce blokuje ruch jak wjedziesz i nie możesz zjechać, i i tak debile wjeżdżają bez możliwości zjazdu. Te nowe słynne rogatki we Wrocławiu to samo #!$%@? czerwony obszar gdzie nie można stać i i tak stają na nim.
@forfame: hamuj się z takimi komentarzami. Kulturalnie pytam to chce kulturalnej odpowiedzi a nie docinek. Jak nie potrafisz sklecić paru zdań z argumentami to daruj sobie klepanie w klawiature.
Kulturalnie pytam to chce kulturalnej odpowiedzi


@miauczar: Proszę Cię uprzejmie.

Wbrew obiegowej opinii, lewy pas nie służy tylko do wyprzedzania. To daleko idące uproszczenie i generalnie nieprawda. Pomijam już fakt, że nie ma przepisu o takiej treści.

Przepis mówi, że należy poruszać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, czyli właśnie skrajnym prawym pasem. Ale jeśli przykładowo, tak jak na grafice, prawy pas jest zawalony samochodami, a lewy jest pusty, to możesz
@miauczar: kurcze, trochę nie wiem jak Tobie odpowiedzieć bo pytanie jakby nie pasuje do obrazka. Chyba ze nie wiesz czemu psucia suwaka jest złe, to mogę powiedzieć - zaburza równowagę pasów robiąc z pasa który sie kończy nieco szybszy, bo zamiast jeden do jednego na końcu masz dwóch czy trzech do jednego.

@skullc64: no jak nie widzisz końca pasa ani znaku, ze sie kończy tym bardziej nie widziałbyś linii w
@forfame: dobra, jesteś zajebisty, możesz już zwalić konia pod swoje zdjęcie i to jakim jesteś pro kierowcą (jak wiekszość przedstawia się w internecie). A tak na poważnie, nawet nie traktuje cię serio bo niczym do tej pory poza prostactwem nie błysnełes.
@reksiuzgdyni: Dzieki za poświęcony czas. Mimo uszczypliwości na koniec, miło że poswieciłeś czas na objaśnienie, trochę źle się z tym wszystkim określiłem, więc chciałbym na przykładzie pokazać o co
źródło: comment_1673460571cVMfTO1mSH5kHMRJcQ8jyr.jpg
Mimo uszczypliwości na koniec


@miauczar: A wybacz, jakoś nie pomyślałem, że to też było wymierzone w twoim kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

spójrz na obrazek i wyjaśnij mi co jest złego w tym że bedąc samochodem x, dojeżdzając do korka - zmienię pas na prawy (tak że znajdę się za srebrnym autem) przy założeniu że:1. nikomu z prawej nie zajeżdzam drogi, 2.mam przerywaną linię, 3. nie powoduje
@reksiuzgdyni: Dzięki wielkie za wytlumaczenie, przede wszystkim troche źle odebrałem tego mema i przedmiot dyskusji, bo zrozumiałem to tak że tyczy się głównie tej sytuacji którą przedstawiłem na grafice, i która de facto od zawsze nie wydawała mi się niczym złym - co w tym momencie zweryfikowałem po twojej odpowiedzi, bo to co napisałeś brzmi logicznie no i do końca jednak też dobrym niczym nie jest, nie mniej człowiek uczy się
@Marmlw: to nie to samo - cwaniaków akurat nie ograsz, i będą mieć w dupie przepisy i czerwone pola. Cwaniacy w suwaku za wcześnie nie zmienią pasa ruchu.
Chodzi o niezdecydowanych - "czy już powinienem zmienić pas, czy jeszcze za wcześnie"
a nawet bym zamalował strefę (np. na żółto) gdzie jeszcze nie zjeżdżać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KosmicznyPaczek: dodałbym jeszcze 2 rzeczy:
-przy jeździe na suwak, siedzenie na zderzaku, gdzie przy odstępie ruch odbywałby się znacznie płynniej.
- ogólnie przy korkach, jak zostawisz sobie lukę aby nie robić gaz hamulec non stop, to zaraz ci ktoś wjedzie i musisz hamować tracąc płynność i kaskadujac to na samochody za tobą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WebDevIsMyPassion: może dlatego że zmieniający pas na końcu zwężenia ma pierwszeństwo od jakiegoś czasu. Ja się wbijam na chama i trąbie jak ktoś próbuje nie wpuścić

W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem
Hitem jest jak ktos nie puszcza, siedzi na tym zderzaku 1cm od auta ktore ma przedsoba i udaje ze cie nie widzi xd i co taka osoba tym zyska?


@sznaap: ja tak robię, żeby debile nie wjeżdżali wcześniej. Wpuszczam gdy kończy się pas dopiero, czy tam 3 metry wcześniej, żeby można było płynnie wjechać.
We Wrocławiu #!$%@? na czerwono skrzyżowanie, żeby było widać, które miejsce blokuje ruch jak wjedziesz i nie możesz zjechać, i i tak debile wjeżdżają bez możliwości zjazdu.


@Marmlw: Akurat wrocławscy kierowcy to słyną z tego że nie dociera do nich zasada "Nie dasz rady zjechać ze skrzyżowania ? To się na nie nie #!$%@?"
Akurat wrocławscy kierowcy to słyną z tego że nie dociera do nich zasada "Nie dasz rady zjechać ze skrzyżowania ? To się na nie nie #!$%@?"


@Masson:
No i mało kto wpuszcza (wiele razy doświadczyłem) lub z lewego wpychają się po 2-3 auta co też jest głupotą, ale wynika to najczęściej z tego, że z prawego nie wpuszczają :)
Uwielbiam zablokowane torowisko, "zielone to jadę" :)
@KosmicznyPaczek: jeden szeryf mi na święta wyjechał przed maskę prawie powodując kolizję, bo nie spodobało mu się ze jadę lewym pasem do zwężenie.
Pojechałem za nim to się pultał tylko, video poleciało na drogówkę i przegrał sprawę w sądzie z automatu
tak, robię tak gdy mam wyraźną luke między samochodami po prawej, bo inaczej mam 80% szans że na końcu suwaka i tak mnie nie wpuszczą ¯_(ツ)_/¯


@Zuchwaly_Pstronk: ale dojeżdżając do końca nabywasz pierwszeństwo przed jadącymi prawą stroną.
@nilphilus może nie tyle, że zanikający pas jest szybszy ale zaburza ilość wpuszczania przed siebie.

Ktoś na pasie z kontynuacją musi 2 razy wpuscić kogoś przed siebie: raz tego panikarza 50m przed końcem jego pasa a potem już prawidłowo na zamek.

ciekawostka: zazwyczaj ci wciskacze nikogo już nie wpuszczają przed siebie. głupota czy nieogarnięcie tematu? aa zresztą na jedno wychodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@milionerro:

Jak dojadę do końca, to nikt mnie nie wpuści i umrę tam z głodu.


Muszą to zrobić bo wówczas masz pierwszeństwo. Więc jakby co to wal śmiało. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@KosmicznyPaczek najgorzej jak robię w korku jakiś rozsądny odstęp żeby płynnie jechać powoli do przodu jak najdłużej (a nie mielić na sprzęgle czy też nie jechać komuś na dupie robiąc dyskotekę z moich stopów itd.) i ktoś się tam oczywiście w ten odstęp wpieprzy.