Wpis z mikrobloga

#krakow #woda

Mirki, czy ktoś z Was montował filtry do instalacji wody w mieszkaniu tak aby zmniejszyć skutki twardej wody? Mieszkań na północy miasta i strasznie #!$%@?*a konieczność odkamieniania sprzętu i czyszczenia prysznica co kilka dni (,)
  • 9
tylko w moim przypadku to będzie instalowane w mieszkaniu w bloku, najchętniej poza mieszkaniem (za zgodą zarządcy). Możesz podesłać namiary na firmę która Ci to montowała? zadzwonię i dopytam czy zajmują się też mieszkaniami
@matnos: jedynie miejsce musisz wygospodarować. Osobiście mam duży zmiękczacz na wejściu wody do domu i z doświadczenia powiem, że kamienia na bateriach w łazienkach nie da się uniknąć, gdyż ustawienie zmiękczania na 100% powoduje, ze woda nie nadaje się do mycia - nie spłuczesz mydła.
czyszczenia prysznica co kilka dni

@sudety: a słyszałeś o czymś takim jak ściągaczka wody? Ja stosuję po każdym prysznicu i śladu po kamieniu przez rok nie mam na szybie, a mam w pełni klarowną.
@Jare_K: mam ściągaczke, ale to zalatwia jedynie problem z osadem na szybie prysznicowej. Problemy z szybko niszczącymi się bateriami (nawet z klasy premium za 2,5k) czy sprzętem AGD nie zostaną rozwiązane ściągaczka