Wpis z mikrobloga

@Zaczytanaa: Za dzieciaka marzyłem o Finlandii - niska gęstość zaludnienia, piękna i dzika przyroda i... Wieczny chłód - a dla mnie zawsze gorąco było. Teraz na starość mi ciągle zimno z kolei i byłem kilka dni zakosztowałem Hiszpańskiego klimatu to i zaczęło się marzyć zamieszkać w Hiszpanii albo Portugalii - bo ta też wydaje się być ładnym i ciepłym krajem a nadto tanim(względnie).

Pewnie każdy z tych krajów ma więcej wad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zaczytanaa: wyemigrowalem do Hiszpanii i mogę z całą pewnością stwierdzić, że chciałbym się tu urodzić i dorastać. Bardzo przyjemne miejsce do życia, a bezrobocie nie jest ogromnym problemem jeśli się ma trochę oleju w głowie i ambicji, ale to się chyba tyczy każdego kraju EU.
Dużo atrakcji, bardzo luźny styl życia, bardzo otwarci ludzie i większość ludzi których widzę na ulicy jest szczęśliwa, a nie smutna, co było ogromnym kontrastem po
opowiesz coś więcej jak tam wylądowałeś, co robiłeś i dlaczego nie zostałeś?


@masterix: Mogę opowiedzieć, ale obawiam się, że to mniej ekscytujące niż Ci się wydaje. Wysłali mnie do roboty, do pilnowania zarejestrowanej tam (Mauritius) spółki matki działającej w większej strukturze. Nudna praca: kontrola papierów i przede wszystkim lokalsów. Ale za to po fajrancie raj. Ocean, plaża, kokosy, imprezy. To się po prostu nie może znudzić, jeśli uwielbiasz ciepełko, wodę i
To się po prostu nie może znudzić, jeśli uwielbiasz ciepełko, wodę i rybki (do jedzenia).


@andrzej-tester: no właśnie uwielbiam :D A jak z kwestiami bardziej prozaicznymi jak opieka zdrowotna, koszty życia codziennego itd?
opieka zdrowotna, koszty życia codziennego itd?


@masterix: opieka zdrowotna słabo. Na poziomie złamanie ręki, rozcięcie stopy koralowcem, czy grypa (której prawie niema) albo zatrucie nieświeżą krewetką to w miarę ok, ale już poważniejsze choroby to raczej powrót do Polski (do Europy). Zdrowie ogólnie lepiej mieć dobre. Koszty życia niskie, jednak naturalnie zależy ile zarabiasz - jak wszędzie :) No i omijać szerokim łukiem popularne kurorty, bo tam drogo. Zakupy i usługi