Wpis z mikrobloga

W lutym 2021 kupiłem mieszkanie 60m2 za 230k. Standardowo kredycik 184k. Blok w tym czasie dopiero się budował. Były dopiero fundamenty. Rezerwację zrobiłem w 2020r w 2021 przed postawieniem bloku wszystkie mieszkania były sprzedane. W tym Msc byłem na odbiorze. Jedno mieszkanie 60m2 takie jak moje się zwolniło i w ten sam dzień po ogłoszeniu wolnego lokum ktoś je kupił za 270k bez większego gadania xd. Tak to się żyje w tym mieście gminnym z tymi spadkami nieruchomości xd
#nieruchomosci #ekonomia #stopyprocentowe #kredythipoteczny
  • 25
@the_good_guy: Uważasz, że w cenie 150 tys. dopłaty do stanu deweloperskiego dostaniesz mieszkanie wykończone do zamieszkania, z miejscem parkingowym i komórką lokatorską?

Przyjmijmy twoje wskazania i aktualne ceny jednego z deweloperów operujących w tych wymienionych przeze mnie miastach:
1. 6800 zł/m2 x 60 m2 = 408k zł samo mieszkanie
2. deweloper buduje już jedynie bloki z mieszkaniami w parkingach podziemnych żeby wydębić jak najwięcej kasy, nie ma miejsc na istniejących parkingach
@mat0707: Ale już w Ostrzeszowie, Kępnie czy Wieruszowie nowe mieszkania 6,5k - 7k zł/m2. Minimum egzystencjalne czyli właśnie 60 m2 wychodzi 400k stan deweloperski, a gdzie wykończenie.

#!$%@?łem to - postawiłem dom.

Dokładnie tak jest. Ja chce teraz wykończyć to mieszkanie w jakimś fajnym standardzie to mi wychodzi 150k za 60m2