Wpis z mikrobloga

@Kolorowezworki: problemów jako tako nie mam, nowo zainstalowany system W11. Laptop nie taki stary bo z i7-10870h. Windows np. sterowniki od karty wifi zainstalował z 2019. I coś mi wifi właśnie wolniej chodziło. Ostatnia aktualizacja sterowników w tym przypadku to koniec 2022r. Pobrałem ze strony producenta i nagle wszystko wróciło do normy (tak samo zassał stare sterowniki do RTX 3070, ponad roczne). Więc ciekawi mnie ile jeszcze takich starych sterowników zassał.
@Pietr: Producenci sami wyrzucają sterowniki do WU które uznają za najbardziej stabilne. Ręczne pobieranie do podzespołów ma sens jak szukasz albo dodatkowej funkcjonalności albo próbujesz naprawić jakiś problem
@Koliat: nVidia krzyczy, by aktualizować sterowniki kart graficznych bo poprawiają wydajność i stabilność (jak ktoś ma nVidia experience to dodatkowo ma jebitnie duże powiadomienie o aktualizacji) a w WU mają sterowniki sprzed roku? I to same sterowniki bez physx czy innych dodatków, które są instalowane z oficjalnej instalki?
Osobiście mam inne podejrzenie, że proces certyfikacji sterowników do WU jest na tyle długi, że nie zawsze wstawiają tam aktualizację. Wczoraj pobrałem Avast
@Pietr no a po to jest proces certyfikacji, żeby upewnić się ze sterownik który wgrywasz przez Windows Update nie zacznie Ci srac bluescreenami tak często jak kiedyś. Producenci pewnie nie oddają też do certyfikacji każdej wersji a taka która sami uznają za najbardziej stabilną. Tak jak pisałem, jak brakuje Ci jakiejś funkcjonalności lub coś nie działa tak jak powinno, śmiało pobieraj od producenta najnowsze w innym wypadku nie ma sobie co głowy