Wpis z mikrobloga

Granie złymi postaciami w grach RPG: Jak to robicie?

Robiłem wiele podejść, i jedyne gry w których mi to wyszło to Overlordy i Tyranny - a więc gry zrobione specjalnie pod bycie złą postacią.

Jeżeli gra oferuje natomiast opcje wyboru bycia dobrym (mam tutaj na myśli dobry, a nie praworządnym goody two shoes), to nie mam siły grać jako zły. Dosłownie robi mi się przykro gdy jakiemuś dobrze napisanemu NPC jest przykro xD 99.99% moich przejść gier posiadających alignment chart to chaotyczny dobry xD

Biorę po 21,37zł z konta każdej drużyny i słucham państwa, jak do tego podejść?

#gry #pcmasterrace #rpg #bekazniebieskichpaskow #staregry
Pobierz KacapRemover - Granie złymi postaciami w grach RPG: Jak to robicie?

Robiłem wiele ...
źródło: comment_1673271089IM4Tt3T18vw3xYILpxZeCH.jpg
  • 23
@paczelok: Dlatego mam na myśli gry RPG, gdzie postacie są napisane i mają jakiś określony charakter. Wtedy gdy dany NPC ma charakter który określiłbym jako dobry ziomek - nie mam siły aby grać jako zły xD

W przypadku gdy npce są albo źle napisani, ale są szkieletami bez określonego charakteru to inna sprawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KacapRemover: zobacz Pathfindery. W Kingmaker nie pamiętam już dobrze ale dało się spokojnie złym, a w WoTR już w ogóle fajnie jest to ogarnięte - są ścieżki typowo źle i dużo interakcji z nimi związanymi, jak również nie zabraknie Towarzyszy popierających bądź nie złe decyzje.
@Fevx: właśnie robie 2 podejście do pathfindera. Pierwsze aniołem ale mnie znudził po 100h xD teraz próbowałem Demonem i nie dałem rady jeszcze w prologu gdy zrobiłem Lanna w #!$%@? xd więc atakuje Azate, a potem pewnie Eona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KacapRemover: no to raczej grasz w dobro/neutral bardziej rzeczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam zacisnąć zęby na Lisza lub np złym Eonem -> Diabeł.
Ja lubię grać złymi i o ile w życiu byłoby przykro o tyle to jest gra tylko :p. A Pathfinder nie robi problemu z tym że nie jest się dobrym i dalej można się dobrze bawić.
@KacapRemover: Mam tak samo, też szkoda mi NPC i zawsze ostatecznie gram jako good guy. Próbuję sobie przypomnieć, kiedy ostatnio w coś fabularnego grałem jako "ten zły" i nic mi nie przychodzi do głowy.

Za to w Stellaris bez problemu gram jako space Hitler i robię czystki etniczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KacapRemover: Lisza chyba ale to ze względu na jego umiejętności. Dostaje tak potężne czary i umiejętności z tym związane, że masakra, oczywiście niszczące.