Wpis z mikrobloga

@Thaddaeus: zadzwoń bądź napisz e-mail do RCKIK a dostaniesz wyczerpującą odpowiedź, jak mnie kiedyś coś niepokoiło zadzwoniłem i dostałem wyczerpującą odpowiedź.
@Gmeras Nie sądziłem, że ktoś tam odbiera telefony w ogóle, chociaż z tego co pamiętam, w rckik gdzie uczęszczałem starsza pani na rejestracji siłą rzeczy nie była lekarzem, więc nie wiem czy udzieli mi odpowiedzi. Ale nic innego nie zostaje, spróbuję - dzięki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thaddaeus: @Pociongowy: podejrzewam że z samego przyjmowania kreatyny nic złego nie wyjdzie, służba zdrowia jest bardzo przewrażliwiona pod tym względem.
Większy problem w tym że osoby ćwiczące (szczególnie siłowo) mają podwyższone próby wątrobowe, kreatyninę, mocznik i czasem markery zapalne. A to już na badaniach może dać niepokojące wyniki, i mogą taką krew odrzucić. Kilka godzin po treningu poziomy kreatyniny mogą być tak wysokie że wskazują na niewydolność nerek.
@Pociongowy: no właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem że badają głównie czy we krwi nie ma przeciwciał antyhiv, WZW, czy innej kiły plus może morfologię.
Serio badają bardzo szczegółowo każda donacje typu poziom wszystkich hormonów, czy ta kreatynę, czy badania mniej konieczne to bardziej jednak wyrywkowo, bo to jednak są koszta, a rckik dostaje chyba 150-200 złotych za worek krwii od szpitala, no chyba że minister zdrowia