Wpis z mikrobloga

100/1000 #1000filmow - 10 PROCENT
#film #filmnawieczor

Burke i Hare

XIX wiek, medycyna się rozwija, zaczyna się wykonywać sekcje zwłok, a dwóch kumpli wpada jak na tym zarobić. To czarna komedia umieszczona w czasach wiktoriańskich a dodatkowo oparta na faktach z fajnymi rolami Simona Pegga i Andego Serkisa. Historię hien cmentarnych możecie poznać też z podcastu.
Ten film jest na liście zamiast Blues Brothers (Landisa), bo BB każdy zna a przynajmniej trafi wcześniej niż na ten film.

P.S. W mniej niż miesiąc jest 100 filmów, więc chyba pora zwolnić, tym bardziej, że nie komentujecie jak wcześniej, a to moja główna rozrywka z dodawania - pośmieszkować sobie z Wami i podyskutować. Zobaczymy czy zmniejszone dawkowanie zachęci Was do częstszych komentarzy ( ͡º ͜ʖ͡º) Jutro rozpoczynamy literkę C.

Reżyseria: John Landis: Książe w Nowym Jorku, Gliniarz z Beverly Hills III
czarna komedia
IMDb: 6.1/10
https://www.imdb.com/title/tt1320239/
https://www.cda.pl/video/119506441e
WLADCAMALP - 100/1000 #1000filmow - 10 PROCENT
#film #filmnawieczor

Burke i Hare ...

źródło: comment_1673193422p01PqEDQWQ4yVapipA1RTT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: O, tego nie znam, a jak są trupy i czarna komedia to muszę poznać ;)

PS Tak, zwolnij tempa xD Nie każdy z fanów tagu przesiaduje tu 24h i np. mnie osobiście sporo wpisów omija, bo jak wchodzę na Wykop, to po prostu giną w gąszczu innych lub już się nie chce komentować xD A tempo masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Turambar022: Bestia jest moim zdaniem filmem prorosyjskim (choć to dobre kino wojenne) i dlatego kij mu w oko. Dlaczego? Bo ruscy w tym filmie mówią po angielsku a Muhadżedini po swojemu. A co do Bogowie są Szaleni to pamiętam to z TV i slapstickowych komedii nie uważam... Nie jestem jakimś lewicowym aktywistom, ale ten film już nie trąci, on śmierdzi zgniłą myszą. Ale podbijam, wymień 2 tytuły z wymienionej setki, które
  • Odpowiedz
@Turambar022: W każdym razie wcisnąłeś te filmy. Ktoś nie widział to ma polecenie... Bruce bym nie zamienił, ale Wyspę strachu sam napisałem, że dałbym radę wcisnąć lepsze filmy - w sumie to się dziwie, że za brakiem Blues Brothers nikt się nie obruszył. Zakładałem ze to bardzo lubiany film w Polsce, a tu niespodzianka...

A Burke & Hare nikt nie widział? No to trafiłem :)
  • Odpowiedz