Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 146
@PIAN--A_A--KTYWNA: a może po prostu pozbądźmy się religii ze szkoły? Za malo humanistycznych przedmiotów do uczenia o tym, że jest jedna czy druga religia? Do tego wystarczy kilka godzin lekcyjnych na cały cykl nauczania. Dlatego nie ma sensu zastanawianie się nad handlowaniem "jak nazwać nowy przedmiot?". Nie, po prostu, nie tworzyć.
  • Odpowiedz
  • 1
@PIAN--A_A--KTYWNA dlaczego nauka o religiach miałaby w ogóle być osobnym przedmiotem? Przecież jest to ogrywane w ramach geografii.

Czy powinien być analogiczny przedmiot o ustrojach albo o sportach narodowych?
  • Odpowiedz
@PIAN--A_A--KTYWNA: To ja nie wiem do jakich szkół wy chodziliście, ale u mnie normalnie się uczyliśmy o innych religiach i w średniej pamiętam nawet, że była zaproszona jakaś żydówka z Izraela, która opowiadała jak to tam u nich wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja się uczyłem na religii o innych religiach. Omawialiśmy buddyzm, islam, judaizm, hinduizm i chyba jeszcze coś ale nie pamiętam


@Leotard00: ja tez, cale 3 lekcje w ciągu 3 lat gimbazy. Cala reszta to była nauka paciorka czy stacji drogi krzyżowej xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PIAN--A_A--KTYWNA: ja bym poszedł jeszcze dalej i zrobił przedmiot "Filozofia i religie", o wiele lepiej żeby dzieci uczyły się o Epikurze czy Arystotelesie i jak ewoluowały różne nurty filozofii i mniejsze i większe religie niż klepać #!$%@? kolejne zdrowaśki xD
  • Odpowiedz