Wpis z mikrobloga

Styl artystyczny jest dla AI trywialny


@GienekZFabrykiOkienek: Średnio bym powiedział. Wystarczy zobaczyć np. prace pokroju ''ghibli style'', ''anime style'' i śmiechy nie mają końca. Człowiek niezaznajomiony z grafiką ma problem z interpretacją stylu, a co dopiero AI.

anatomia jest do ogarnięcia


Dlatego po latach uczenia maszynowego AI nie wie ile człowiek ma palców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to tylko kwestia nauczenia go jak wyglądają palce,


Widzę, że
@mozis: Teraz sporo osób sprzedaje takie obrazy, głównie krajobrazy, abstrakcje z generatorów grafiki jako produkt do druku, obraz, plakat itp. Więc niektórzy już trzepią łatwą kasę na tym, w metodach zarabiana typu Passive Income.

Aktualnie jak ktoś chciał zostać grafikiem, digitalartist/painter, to w zasadzie musi ogarnąć podstawowe narzędzie w programach graficznych jak wycinać, wtapiać, komponować elementy obrazów i korygować gemmę, kontrast, nasycenie itp. by dopasować elementy. Potem przeskalowujesz, odszumiasz innym generatorem
Dlatego po latach uczenia maszynowego AI nie wie ile człowiek ma palców ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Logytaze: Uważasz, że ktoś na poważnie zatrudnił rzeszę starzystów do nauczenia AI rysowania palców?

Widzę, że rozumiesz digital art tak samo jak AI


Piecze dupsko, co? Nie bój się, pośredniak przyjmie wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znajomość anatomii to jedno, świadomość przestrzenna obiektu (aby odpowiednio go ocieniować)
skąd mózg zbudowany z neuronów miałby brać oryginalne myśli twórcze? Odpowiedz mi abstrakcyjnie, na poziomie samej koncepcji.


@BennyLava: przecież sam język to abstrakcyjny system znaków uwarunkowanych społecznie. Takie rzeczy to już de Saussure pisał. Zresztą tak samo jak pismo, które jest graficznym oddaniem języka. AI nigdy nie będzie mogło myśleć na takim samym poziomie abstrakcyjności jak człowiek, dlatego też wszystkie te silniki tłumaczeniowe są jakie są. Mają swoje zalety, ale nigdy
Teraz się cieszycie bo boty tworzą śliczne obrazki i są za „darmo”. A te boty tworzone są teraz przy waszej pomocy i za jakiś czas za darmo już nie będą. Już jest oferta gigantyczna za OpenAI… wasza praca na szczęście jest za darmo, bazy twórców tez są kopiowane za darmo, a jak wprowadza regulacje - bo je wprowadzą, najwięksi gracze będą dawno już mieli swoje rozwiązania zrobione teraz na wyzysku szaraczków. Kolejni
@mozis: I super, kwik w komentarzach to jedno wielkie xD
Stylów graficznych są duże ilości i AI sporo się wyróżnia, to tak jakby krzyczeć zdelegalizować twórcę X bo jego twory są tematycznie takie same i styl graficzny przybliżony i twórca Y nie zarobi tyle ile powinien!
Kurde faja siędzę w tym długo i widzę ilu jest twórców większość sobie robi to bo to ich hobby i zarobi przy okazji.
Naprawdę fajnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bzdr: niby dlaczego ma być zdelegalizowane? Ikeę też byś delegalizowal, bo dobre chłopaki stolarze nie mogą sprzedać swoich krzeseł?
@GienekZFabrykiOkienek:

Postęp powinien być zakazany i powinniśmy wrócić do jaskiń. A rolnictwo było złe, bo odebrało pracę myśliwym i zbieraczom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


wiadomo, jest albo 0 albo 1 - to tak zwane tworzenie fałszywej alternatywy i jeden błędów logicznych.

Nie powiedziałem nigdzie, że postęp powinien być zakazany, tylko powinien być rozsądnie ograniczany, tak samo jak młotek nie jest zły sam w sobie, tylko sposób jego
ie pytają nikogo o wykorzystanie jakichkolwiek danych i za nic mają czyjekolwiek zgody i


@Flypho: Naturalna konsekwencja socjalizmu. Mnie tez nikt nie pyta, czy moje pieniądze wykorzystać na przywileje dla kobiet. W skutek czego moja praca jest uzywana przeciwko mnie.
@7160:

żyjesz w Państwie i społeczeństwie w którym obowiązują jakieś przepisy i kodeksy postępowania, tak samo nikt nie pyta Cię o to, czy wyrażasz zgodę na wyciąganie konsekwencji w przypadku złamania prawa karnego - po prostu dzieje się to samoistnie poprzez egzystowanie w społeczeństiwe.

I tak, dzieje się to, bo ktoś narzuca Ci jakąś wolę, ale takie narzucanie woli jest konieczne, jeśli chce się mieć jako-tako funkcjonujące społeczeństwo.