Wpis z mikrobloga

W uproszczeniu - karmisz robota obrazami otagowanymi jako portret i on się uczy - że portret wychodzi dobrze jeżeli na środku jest kółko, to kółko powinno mieć w środku dwa inne kółka w innym kolorze, na górze powinnien być obszar w jeszcze innym kolorze - na ogół żółty, czarny albo brązowy itd. On nie bierze gotowych części obrazów tylko analizuje obrazy na poziomie składników pierwszych i potem sobie układa własne - dlatego
  • Odpowiedz
@bzdr: Nie znam się na generatorach muzyki i filmów, więc nic nie powiem. Odnośnie tego drugiego pewnie jest tak samo jak w przypadku grafiki. AI nie rozumie czym jest kompozycja czy teoria kolorów, więc dobrego kadru jak filmowiec nie stworzy.
  • Odpowiedz
@morgiel: przy czym żeby bot tak umiał, to wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie. I to tylko jeden z wielu powodów, z których te generatory powinny być zdelegalizowane ¯_(ツ)_/¯


@bzdr: dokładnie to samo robią ludzie - całe życie gapią się na obrazki tworzone przez innych ludzi i 'inspirują' się nimi.
  • Odpowiedz
@Tagnk: O to to. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby twórcy mogli się zgodzić lub nie by ich twórczość była poddana analizie i rozwojowi AI. Wilk syty i owca cała
  • Odpowiedz
AI nie rysuje tak jak ty, nie rozkminia jak pada światło itd - on to robi tak jakby człowiek robił "na czuja". Może 9 razy mu nie wyjdzie, ale wystarczy, że wyjdzie mu raz - klientowi łatwiej jest przejrzeć 100 obrazków wygenerowanych przez AI i wybrać najlepszy niż płacić 'artyście'


@GienekZFabrykiOkienek: to jeszcze to samo pytanie, co do @Logytaze:

wygląda na to, że sporo wiesz (albo dobrze udajesz,
  • Odpowiedz
Jeśli w trakcie "ćwiczenia" bota wykorzystywane były prace objęte prawami autorskimi to jak najbardziej jest to kradzież, nie sądzisz?


@Tagnk: Tak samo jak w trakcie wyrabiania sobie gustu przez grafika. Każdy może patrzeć i uczyć się z cudzych prac, nie wolno ich kopiować.
  • Odpowiedz
Co sądzisz o pomysłach typu "na bieżąco generowana muzyka / filmy / dowolna treść trafiająca w gust"


@bzdr: Na pewno nie w najbliższej przyszłości. Bot może tworzyć melodie w określonym stylu czy nawet ulepić tekst w stylu "majteczki w kropeczki", ale żeby zrobić z tego coś sensownego raczej dość długo będziesz potrzebował człowieka. Ewentualnie jak jesteś fanem Disco Polo to może ( ͡° ͜ʖ ͡°) A
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Czyli idziemy w stronę gdzie twórczość własna nie jest już własna a wspólna. Wyobraź sobie, że tworzysz coś i trzymasz prywatnie, ale z jakiegoś powodu twoja praca wycieka. Zgłosiłeś wyciek, praca została usunięta i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że model pobrał sobie twoją twórczość jako baze xD Jest super
  • Odpowiedz
Na pewno nie w najbliższej przyszłości. Bot może tworzyć melodie w określonym stylu czy nawet ulepić tekst w stylu "majteczki w kropeczki", ale żeby zrobić z tego coś sensownego raczej dość długo będziesz potrzebował człowieka. Ewentualnie jak jesteś fanem Disco Polo to może ( ͡° ͜ʖ ͡°) A filmy to już w ogóle dużo trudniejszy temat.


@GienekZFabrykiOkienek: testowałem te generatory obrazów i wyniki były bardzo słabe,
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Gorzej, jeśli ta twoja twórczość jest jedynym rozwiązaniem. Swojego czasu widziałem na githubie kod intelowego drivera pod licencją proprietary. Nie da się tym "zainspirować" i nawet jak AI obfuskuje kod to nadal jest to ten sam kod, bo bazą było nielegalne źródło. Nie wspominając o tym, że AI wyciąga sobie klucze api, hasła z configów itp
  • Odpowiedz
AI nie rozumie czym jest kompozycja czy teoria kolorów


@Logytaze: Wręcz przeciwnie, powiedziałbym, że to są akurat rzeczy dla AI najprostsze. Wyłapanie jakie kombinacje kolorów działają jest trywialne, trudniej ułożyć je w scenę którą człowiek zinterpretuje jako coś więcej niż "AI jest n------e"
  • Odpowiedz
testowałem te generatory obrazów i wyniki były bardzo słabe, przez ich przypadkowość żaden nie nadawał się do publikacji bez edycji / poprawek, niektóre byly kompletnie beznadziejne. Zastanawiam się, czy w ogóle jest możliwe, żeby to zawsze zwracało za pierwszym wyłącznie poprawny rezultat, i na podstawie czego miałoby to być coś idealnie "pod mój gust".


@bzdr: Nie mam niestety pojęcia czy istnieje w ogóle jakiś matematyczny model "gustu" xD
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Jak ktoś ma czas na analizę milionów linii kodu to może tylko po co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) AI nie rozumie czym to jest i dlaczego może być szkodliwe, człowiek już może to wiedzieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: zależy jak bardzo rozwinie się AI, do jakiej wiedzy będzie miała ona dostęp, jak rozwinie się nauka o mózgu i jego funkcjonowaniu, procesach. Czym jest abstrakcyjne myślenie, intuicja? Zaledwie biochemicznymi algorytmami, które pewnie z czasem będziemy rozumieć coraz lepiej, a wiedzę o nich będziemy mogli wtłoczyć w programowanie sztucznej inteligencji. Sprawić, aby naśladowała te procesy, a nawet mogła wykonywać je lepiej niż człowiek. Wiadomo, że to nie jest kwestia
  • Odpowiedz
  • 2
@kocurowy właśnie wpadłem na pomysł żeby wejść na jakieś forum graficzne w celu wstawienia ogłoszenia do zrobienia jakiegoś loga czy baneru i rozwinąć długa i wyczerpujaca wypowiedz żeby na końcu napisać że dzięki wszystkim już mi AI wygenerowało fajne
  • Odpowiedz
imagine całe życie rysować uczyć się tego a bot w kilka sekund wygeneruje coś co zjada cie dupą XDDD


@morgiel: dlatego realizm w sztuce już na początku zeszłego wieku odszedł do lamusa.
  • Odpowiedz