Wpis z mikrobloga

Piszę ten post bo potrzebuję porady. Aktualnie studiuję 1 rok Finansów i Rachunkowości, jednak nie jestem przekonany czy to dobry wybór. Przed wyborem kierunku zastanawiałem się nad Elektrotechniką, ale nie wybrałem jej bo pisałem z osobą, która studiowała ten kierunek i przeraziło mnie jak mało osób w porównaniu z tym ile zaczynało studia ukończyło je z tytułem inżyniera. W dodatku jestem po liceum i mam praktycznie zerową wiedzę w tym temacie, fizyki uczyłem się tylko aby zdać (z matmą było lepiej). Przez te kilka miesięcy studiowania mam ciągły mentlik w głowie czy aby na pewno była dobra decyzja. Wybrałem ten kierunek, ponieważ chciałem zacząć interesować się giełdą i moja dziewczyna jest rok wyżej na tym samym kierunku, co też ma swoje plusy. Myślałem, że może w przyszłości udałoby się to jakoś połączyć i np. otworzyć własne biuro rachunkowe (ale wiadomo że w tym temacie może się jeszcze wiele zmienić). Istotne jest też to, że mój tata ma gospodarstwo rolne, więc w przyszłości w jakimś stopniu też będę na nim pracować (co nawet sprawia mi przyjemność, bo jestem sam sobie szefem) i fajnie by było znaleźć taki kierunek studiów, żeby łączył się z gospodarką, jednak nie mam pomysłów oprócz elektrotechniki. Boje się też, że jeśli zdecyduję się zmienić kierunek na elektrotechnikę to sobie nie poradzę i będę dwa lata w plecy, a nie chcę być wiecznym studentem. Co wy byście zrobili w takiej sytuacji? #praca #rolnictwo #elektrotechnika #studia #studbaza
  • 24
@MaKac: na UEP. Ciężko powiedzieć czy ma znaczenie, raczej bardziej liczy się doświadczenie aniżeli uczelnia. Zazwyczaj na rekrutacjach i tak są testy wiedzy więc jak ogarniasz, a studiowałeś na jakiejś gorszej uczelni to i tak wypadniesz git.
@MaKac: Zupełnie nie, ale sporo znajomych poszło.
Pewnie kojarzysz księgowość jako panią Beatkę, klepiącą 15 firm w KPIR, a obecnie w korpo masz działy AP, AR, GL, OTC, które zajmują się jednym działem rachunkowości.
@MaKac: mam małe gospodarstwo, wiedza przekazana na studiach jest znacznie większa niż wymagana na gospodarstwach - tu wystarcza wiedza z poziomu technikum lub zawodówki. Jestem osobą która to lubi i cały czas się rozwijam, dokształcam w wybranym kierunku dlatego jestem zadowolony z elektrotechniki, dziedzina jest ogromna i daje podstawy do programowania, szczególnie mikrokontrolerów miałem kilka przedmiotów na studiach. Największą bolączką dla mnie było brak odniesienia poznawanych zjawisk, praw, rozwiązań do rzeczywistości,