Wpis z mikrobloga

@grand_khavatari: wskazane jest spanie na boku.
Na brzuchu nie da się spać od pewnego momentu - fizycznie jest to niewykonalne, ale faktycznie, spanie krzywo trochę na brzuchu,nacisk na brzuch, może doprowadzić do niedotlenienia. Tylko że dzieciak się kotłuje i jak próbujesz to szybko Cię wybudzi.
Tak samo nie jest zalecane spanie na plecach, bo ciężar brzucha powoduje niedotlenienie u matki. Poza tym zgniata to mocno narządy wewnętrzne i powoduje większy nacisk
@moll: dopiero jak o tym napisałaś, zaczęłam sobie wyobrażać jak ciężko musi się spać w ciąży ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja się normalnie wiercę, przetwaracam, wyginam, przyjmuje pozycje jak przy opętaniu przez demony, a z takim brzuchem to się nie da tak ( ͡° ʖ̯ ͡°) dajesz jakoś radę?
@moll: Kurczę ja uwielbiam spać na plecach, jest tak, ze przez sen ułożysz się na plecach i automatycznie organizm da ci znać żeby się przekręcić na bok? A i czy poród ze znieczuleniem jest znośny? D:
@rudyba: nie mam wyjścia xD wbrew pozorom nie jest tak źle, po pewnym czasie się przestawiasz, a jak przyjmiesz nieodpowiednią pozycję zbyt długo, to się po prostu budzisz. Poza tym i tak się budzisz, bo pojemność pęcherza drastycznie maleje i biegasz częściej do toalety, w nocy też
@Kikut12: do pewnego momentu przekręcasz się automatycznie i się nie wybudzasz, ale przy zbyt dużym brzuchu po prostu się budzisz do zmiany pozycji snu, bo potrzeba więcej zaangażowania w ruszenie brzucha w którymś kierunku. W skrajnych przypadkach można próbować spać na półleżąco, to też daje radę

Ze znieczuleniem to nie wiem, ale bez znieczulenia też jest znośny. Cokolwiek by nie było, jak współpracujesz z położną to idzie to zdecydowanie lepiej