Wpis z mikrobloga

Tego typu patelnię trzeba "wygrzać" przed pierwszym użyciem i na początku używać sporo tłuszczu wg zaleceń. Mam swoją od 4 msc. i mięso wrzucone na rozgrzany tłuszcz, mimo że jest dużo, nadal się przylepia. Czytałem, że z każdym kolejnym smażeniem patelnia miała być mniej przylepna, ale efekt jest minimalny... Zastanawiam się nad zakupem żeliwnej i wyrzuceniem swojej, ponieważ urywający się kawałek mięsa z kurczaka/wołowiny jest coraz bardziej denerwujący...
@mapache: tak, zwykle smażę na maśle klarowanym z 7 (z 9) na indukcji bosch i problem nadal występuje. Kiedy wrzucam na rozgrzaną patelnię, potrafi się odlepić mały kawałek mięsa przy zmianie strony. Jeśli najpierw wrzucam mięso i nagrzewam od 0, przylepia się po całości i po prostu zostaje "osad", ale nie odpadają całe kawałki... Ogólnie jestem rozczarowany po paru msc. jeśli chodzi o smażenie steków na medium.
@johnyboy: no niestety. Zanim coś usmażę, szczególnie mięso, czekam, aż będzie miało temperaturę pokojową. Moja indukcja bosch ma 9 stopni i booster, na 7 kawiarka ledwo się zagotuje więc też nie jest to jakaś duża temperatura. Ten filmik trochę przedstawia, że patelnia stalowa nie jest trywialna w użyciu. Dlatego polecałbym jakąś lepszą żeliwną, którą można myć z zmywarce wg producenta -- miałem takie i nigdy nie miałem tylu problemów, co z
@mrgarbagecollector: no to jest trochę #!$%@? dlatego ja używam jej do sosów, do jajek mam nonsticka, mam cast iron ale z tego co wiem to ich nie można myć w zmywarce. Non sticki z kolei niby są trujące. Miałem też ceramiczne to szybko się powłoka zużywa. Teraz chce kupić mała ze stali węglowej, zobaczymy jak się sprawdzi.
@mapache: tak, stal nierdzewna to najlepszy material, moja stalowa gerlach sluzy juz ponad 3 lata i wyglada jak nowa. Smazenie super choc nalesnikow nie zrobisz. Ale wszelkie gulasze, schaby, cala reszta super wychodzi, nie przypala sie. Polecam. Co do firm to sie nie znam ale nie bierz na allegro bo tam podrobki. Tylko legitne marki