Wpis z mikrobloga

Jestem niezmiernie ciekaw, jak Rosjanie, rosjanofile i pożyteczni idioci tłumaczą sobie następujące fakty:
- to Rosjanie kupują obywatelstwa państw Zachodu, a nie odwrotnie;
- to prominentni Rosjanie, na czele z ich prezydentem, wysyłają swoje rodziny/dzieci na Zachód, a nie odwrotnie;
- to bogaci Rosjanie masowo kupują posiadłości na Zachodzie, a nie odwrotnie;
- to setki tysięcy Rosjan wyjeżdża na Zachód, uciekając od "ruskiego miru", a nie odwrotnie.

Nie kłóci im się to z propagandą, że "ruski mir" to 8 cudo świata, ostoja cywilizacji i tak dalej? A może nie przyjmują tego do wiadomości?

#rosja #propaganda #pytanie #ruskimir #ruskapropaganda
  • 10
@Nieszkodnik: pracuję z jednym ruskiem i wysłałem mu te pytania. oto odpowiedź:
- bo na Zachodzie żyje się lepiej
- bo tam są lepsze szkoły
- bo można dostać łatwiej kredyty i pogoda lepsza
- bo ruski mir trzeba rozszerzać ponieważ...

absolutnie się to z niczym nie kłóci, gdyż ruski mir jest tam gdzie są rosjanie, rosja jest nieskończona, nie ma granic, rosja wygra i obejmie cały świat, rosja łaskawie pozwala
pracuję z jednym ruskiem i wysłałem mu te pytania. oto odpowiedź:


@pablum: a możesz zadać mu kolejne pytania?

bo na Zachodzie żyje się lepiej

- bo tam są lepsze szkoły

- bo można dostać łatwiej kredyty


@pablum: dlaczego to jest na Zachodzie, a nie ma w Rosji?
@Nieszkodnik: bo w Polsce ma lepsze pieniądze niż w Czelabińsku, nie ma gopników, jest ładniej, czyściej, bezpieczniej i może sobie jeździć po całym świecie. on nie widzi żadnej sprzeczności w tym, że żyje w Polsce ale i tak rosja zawsze robi wszystko najlepiej i to raj na ziemi. podobnie jak z tym, że rosja nigdy nie przegrała a ponieważ jeśli nie przegrała to znaczy, że ciągle wygrywa więc kiedyś (prędzej czy
bo w Polsce ma lepsze pieniądze niż w Czelabińsku, nie ma gopników, jest ładniej, czyściej, bezpieczniej i może sobie jeździć po całym świecie.


@pablum: to nie jest odpowiedź na moje pytanie...
@Nieszkodnik: sorry źle on to zrozumiał (albo źle przekazałem) - bo Zachód okradał rosję i inne narody których rosja jeszcze nie wyzwoliła, ale teraz to sie zmienia bo BRICS, SCO itd. jarzmo kolonialnego Zachodu padnie
- to setki tysięcy Rosjan wyjeżdża na Zachód, uciekając od "ruskiego miru", a nie odwrotnie.


@Nieszkodnik: Puszczaja w ichniejszych odpowiednku tvp reportaż o tym jak to zagraniczne kobiety chetnie biora śluby z Rosjanami aby mieszkać w Rosji. I w nich jest kilka dobranych przykłądów na to.
Oczywiscie wielu Rosjan irytuje ten zachodni pęd elit, ale to jest przykryte propaganda i rozbudzona nienawiscią do Zachodu.