Wpis z mikrobloga

@jaavi666 bylem na jdg od 2018 do 2022, w pierwszym roku mialem wyraznie w banku powiedziale, ze nie dostanie nic na kredyt, dopiero po weryfikacji pierwszego roku rozliczeniowego ustala mi zdolnosc. Prowadzilem utrzymanie ruchu w duzej fabryce jako mechanik. Moze jest to kwestia branzy.
Gdybym miał poczucie, że żyje w kraju, gdzie tymi pieniędzmi rozporządza się sensownie, a jednocześnie system jest tak stworzony, żeby zachęcać do przedsiębiorczości i nie "karać" za nią opłatami, to myślę, ze co miesiąc płaciłbym ZUS


@localoca: i wyobrażasz sobie kraj gdzie ludzie płacą podatki itp. pod warunkiem że uznają że ich pieniądze zostaną sensownie wydane?
@svr_ Na płatne l4 odprowadzam składki chorobowe @Merytoryk Powinien być podatek przychodowy to Janusze biznesu przestali by okradać kraj wrzucając prywatne zakupy w koszta, biorąc w leasing samochodu dla każdego członka rodziny @localoca Ten argument jest tak debilny jak polecanie wszystkim żeby przebranżowili się na programistów. Inne zawody są niepotrzebne. W niektórych branżach nie da się pracować na b2b

@ZielonyRozpustnik To znaczy że zarabiając 20k płaciliście absurdalne 300 zł składki
@atencjon Nikt nie uważa że to za darmo typie. Chodzi o kupowanie czegoś na firmę, a używanie do celów prywatnych, albo nawet tak jak tutaj kupienie dla innej osoby, niezwiązanej z działalnością nawet. To zwykłe złodziejstwo jest.
@furcio: jeśli na firmę 100% to musi prowadzić kilometrówkę lub gps. Urząd już o to się zatroszczy. Jak w połowie na firmę a w połowie na cele prywatne to można i wtedy tylko połowa kosztów. Także nie martw się urząd skarbowy troszczy sie o samochody i możesz spać spokojnie. Przy czym koszt to nie jest odjęcie kosztu leasingu od podatku.
@micomak: ja tydzień po rozpoczęciu pierwszej działalności gospodarczej wziąłem samochód za 100k w leasing, jedyny warunek to wpłata własna na poziomie chyba co najmniej 20%. Wpłaciłem 35% a samochód już prawie spłaciłem. Także myślę że spokojnie można wziąć nową X5 w leasing następnego dnia po rozpoczęciu działalności :D (wiem że nowa x5 nie kosztuje 100k)
W niektórych branżach nie da się pracować na b2b


@furcio: A w niektórych nie da się NIE pracować na b2b, wiesz o tym? I myślę, ze ta niższa składka i tak nie rekompensuje braku ochrony i samego faktu bujania się z ksiegowoscia, odpowiadania własnym majątkiem. Serio aż tak Cię ta składka bolała? Są ludzie, którzy nie z własnego wyboru nie maja możliwości mieć uop albo uop oznacza otrzymanie niskiej pensji. Znam