Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: jest weryfikacja to się zgadzam. Tylko jak wpłacasz 1% to zazwyczaj leci procedura standardową, a jak już jest coś więcej to uproszczoną. Przynajmniej tak jest u mnie. Są klienci, którzy według papierów w życiu nie powinni dostać leasingu, a zawsze znajdzie się bank, który zrobi to. Jak banki typu Santander, ING, PKO nie zrobią co się teraz rzadko zdarza bo walczą o każdego klienta, to robi to na wyższej marzy
@lemansblue To niezłe bzdury xD fajna wypowiedz z serii nie znam sie, a wypowiem xd porównując bezpośrednie oferty leasingu z topki vs mniejszy leasing, to właśnie mniejsze leasingi mają lepsze marze bo walczą o klienta.

Przecież w każdym leasingu zdarzy się ktoś kto dostał leasing, a nie powinien. W pko w pewnym czasie zle ustawili automat decyzyjny i poszła całą fala leasingow dla osób, które nie powinny dostać, a dostały. Albo finansowali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: racja, nie wiem, nie znam sie mimo, że robię oferty leasingów codziennie xD I nie jest tak jak piszesz. Banki krzak to ostatnia deska ratunku dla klienta, który ma nasrane w papierach. Wiec walą wyzsza marze bo wiedza, że jak tam nie dostanie to już może zapomnieć o jakimkolwiek leasingu. Zazwyczaj dzwonisz do takiego impulsa jak wiesz, że wszedzie wyskoczy negatyw. Robię to ponad 8 lat, ale co ja tam
@lemansblue No popatrz, a ja siedziałem z analitykami i miałem wgląd do ofert od różnych handlowców, często dawali do porównania chociażby :) albo przypadek gwiazdy tv robiłem na grubą furę sportową. Nasza oferta vs pko. Suma opłat niższa, ale niestety nie zdecydował się bo wykup chciał tak wysoki, że nie byłem w stanie tego puścić. I myślisz, że ta osoba miała słabe kwity? Nie, nie miała. Ale nie mam co dyskutować, jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: a co do złomów z USA to wszystko zależy od dostawcy. Jak firma taka jak moja ma status zaufanego dostawcy to przepuszczam takie auto z USA bez żadnego problemu. Bank nawet nie wysyła rzeczoznawcy zeby go obejrzał i zrobil wycenę. To właśnie widac jak małe pojęcie masz w temacie. Pewnie pracowałeś w banku ze 2 miechy i myślisz, że wszystkie rozumy pozjadałeś xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: zgadzam się, że nie zawsze jest to powód. Ale porównuje te oferty na codzień i nie zdarzyło się, aby mniejszy bank zrobil lepsza oferte od mojej, która robię bezpośrednio ja. Mniejszy bank, mniej klientow to tez pewnie doradcy chcą więcej wykręcić na jednej umowie.
@lemansblue Pracowałem kilka lat. Ty masz małą wiedzę. Jeszcze jako handlowiec nie widzisz wielu rzeczy. Więc wypowiadasz się, a nie wiesz :)

Wysyłanie rzeczoznawcy? Znajomy w boś takie akcje ma. Narzeka, bo rzeczoznawca robi wycenę auta cały dzień lub więcej. Porażka.
@lemansblue XD znowu bzdury.

Widziałem te wspaniałe oferty od pośredników xD my marża 1,5 procent, pośrednik 3 procent albo co lepsze 5 procent. Jak szła czysta oferta vs top leasing to w zdecydowanej większości była lepsza oferta w mniejszym leasingu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: jak porównujesz pko do jakiegoś aliora to ok. Tylko porównaj sobie wszystkie parametry leasingu, tabelę oplat itd. A nie gołą ofertę, gdzie w małym banku zdarzało się, że klienci za swoje ubezpieczenie płacili opłaty 1500 zl xD
@lemansblue No popatrz, akurat kilka lat temu robiłem porównanie TOiP dla przełożonego :)

Raczej większe firmy miały większe opłaty. Ale generalnie w większości przypadków było to zbliżone kwoty.

1,5k pln to chyba u lichwiarza jakiegoś. Opłata za ubezpieczenie obce kosztowało max kilka stów.
@furcio: wystawiasz fakture na 10 tys, 23% oddajesz vatu, 19 dochodowego i 4.99 dodatkowego zusiku, a, i ok 1500 zusu " normalnego" teraz sobie policz ile oddajesz z urzedu.