Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: Dla mnie jest oczywiste, że powinniśmy dogadać się na rozmieszczenie w Polsce 1-2 brygad pancernych US (lub francuskiej i brytyjskiej, do dogadania) na koszt UE na najbliższe 3 lata, i przekazać WSZYSTKIE nasze czołgi Ukrainie. W tym czasie nasze załogi przeszkoliłyby się na K2 i M1.

Jakby ruscy chcieli zaatakować Polskę, to i tak lotnictwo NATO zainihilowałoby ich oddziały zanim zdążyłyby dojechać do jakiegokolwiek miasta (kacapska armia jest bardziej na
Nasze obecne czołgi i tak są do wycofania (Leopardy mają być zastąpione przez K2PL) więc trzymanie ich u nas to jest strata czasu, pieniędzy, i niestety przede wszystkim strata żyć ukraińskich żołnierzy.


@HRM85: jest tylko jeden problem: na czymś żołnierze muszą się szkolić i podtrzymywać nawyki. Nie mam nic przeciwko dorzuceniu jakiejś liczby do zbiórki Leopardów w Europie, ale wysyłanie dużej liczby to głupota.
@ArtBrut: szkopy się nigdy na to nie zgodzą - tam jest ogromny opór społeczny przed jakimkolwiek krokiem gdzie Niemcy mogą zostać nawet uznane za stronę konfliktu z rosją - praktycznie do punktu wyjścia z NATO włącznie
@pablum: ale argumentem Niemców od dawna było to, że w konflikcie nie biorą udziału zachodnie czołgi. Mówili, że skoro inni nie dają, to oni też nie będą wychodzić przed szereg.
@DOgi Właśnie liczą na innych użytkowników.

„Niemcy mogą też wysłać Leopardy 2, jeśli inne państwa które je posiadają również zdecydują się na taki krok"

Jest szansa, że niedługo będą walczyć Leo1, Leo2 A4 i Challenger 1.
@DOgi: taki argument to krycie dupy - niemieckie elity polityczne są przeżarte powiązaniami z rosją - przecież od blisko 20 lat budowano plan bycia hubem gazowym na całą Europę. Przez 20 lat nie było kroku niemiec który nie byłby anty-amerykański i anty-polski. Czy to blokowanie elektrowni jądrowej, Patriotów w 2009 roku wszystko byleby nie drażnić rosji i wspólnych geszeftów
Dla mnie jest oczywiste, że powinniśmy dogadać się na rozmieszczenie w Polsce 1-2 brygad pancernych US (lub francuskiej i brytyjskiej, do dogadania) na koszt UE na najbliższe 3 lata, i przekazać WSZYSTKIE nasze czołgi Ukrainie.


@HRM85: wszystko jest proste, jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz...