Wpis z mikrobloga

Właśnie niedawno ukończyłem dark souls 1. Gierka cudna a zwłaszcza jej pierwsza połowa bo potem się już robi za łatwo. Teraz czeka mnie dark souls 2 ale po chwili już odechciało mi się w to grać, a opinie o tej grze też nie są za ciekawe.
Stąd moje pytanie czy nic nie stracę jeśli pominę dwójkę i od razu przejdę do trójki?
#gry #darksouls
G.....7 - Właśnie niedawno ukończyłem dark souls 1. Gierka cudna a zwłaszcza jej pier...

źródło: comment_1673010681oKBd53FVTPFOFgEqoEuIEH.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glock17: Możesz pominąć, 3 jest top i ma tylko nawiązania do 1.
Ds2 robił inny typ, ja przygodę zacząłem od nieszczęsnej 2, ale i tak się zakochałem, ale zdecydowanie to najgorsza z części
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glock17: grałem we wszystkie souls i ds2 to mój top. Trochę za długa i za bardzo korytarzowa, ale design bossów, leveli i pułapek jest na wysokim poziomie. Ds3 też dobre ale w porównaniu do ds2 to jest mniejszym wyzwaniem
  • Odpowiedz
stracę jeśli pominę dwójkę i od razu przejdę do trójki?


@Glock17: nie za wiele (oprócz tego że nie przejdziesz DS2). Prawie wszystkie nawiązania z DS3 są do DS1, a dodatkowo sama mechanika jest bardzo podobno między tymi grami.
  • Odpowiedz
@tarkaz: przez s---------e sterowanie, ale już pobrałem coś co zmniejsza martwą strefę na analogach. Poza tym czuć że po naciśnięciu guzika postać wykonuje czynności z jakimś lekkim opóźnieniem. Pewnie sie do tego dostosuję ale narazie jestem zbyt przyzwyczajony do sterowania z ds1.
  • Odpowiedz
postać wykonuje czynności z jakimś lekkim opóźnieniem


@Glock17: w DS2 to jest zależne po pierwsze od wagi wyposażenia (jak chcesz być najszybszy to musisz zejść poniżej chyba 15% udźwigu), a po drugie od ADP, jeśli chcesz mieć zwinną postać musisz rozwinąć to co najmniej do 20
  • Odpowiedz
czy nic nie stracę jeśli pominę dwójkę i od razu przejdę do trójki?


@Glock17: zasadniczo nic nie stracisz, fabularnie w calej trylogii mogla by nie istniec i najwazniejsze fabularnie rzeczy sa w DS1 i DS3 ktore konczy serie. Mozesz rownie dobrze dobrac sobie DS2 pozniej jak odpoczniesz i bedziesz chcial wrocic do soulsow.

Czy DS2 jest zle? opinie sa podzielone, moim zdaniem to nadal swietna gra po prostu najgorsza z calej trylogii nie dlatego ze jest tam cos skopane co po prostu uwazam ze duzo tam jest przeciagania na sile, przedluzania robieniem pokoi ze spamem wrogow bez pomyslu na siebie na zasadzie "skoro fani chco trudniej to dojebmy tam 20 wrogow z op statami + najtrudniejsze achievementy i c--j" (ja wiem ze wielu purystow bedzie sobie walic konia do tego bo przeciez przeszli juz soulsy 15x samym kablem od pada i bez monitora ale dla mnie juz przekroczyli pewna granice pomiedzy zabawa a zmeczeniem materialu) itp + lorowo i fabularnie wydaje mi sie zrobiona na doczepke, byle sprzedac gre a nic nie wnosic do trylogii, fabula jest, po prostu bez zadnego zwiazku z DS1 czy 3 a czesc lokacji jest z d--y np wulkan doslownie na mlynie itp (mozliwe ze tworzenie gry w oderwaniu od mistrza Maziajakiego sprawilo ze nie chcieli zbytnio
  • Odpowiedz